26 Gala „Złotej Setki Pomorza i Kujaw 2021”

6 czerwca 2022r. w Opera Nova w Bydgoszczy Gazeta Pomorska ogłosiła wyniki 26 rankingu Złota Setka Pomorza i Kujaw 2021 (sponsorzy generalni: PKO Bank Polski, PZU ; strategiczni: Kujawy Pomorze, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Fundusze Europejskie , Rzeczpospolita Polska, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Unia Europejska). Marcin Habel Redaktor Naczelny ,,Gazety Pomorskiej”, Marek Ciesielski Prezes Polska Press Bydgoszcz oraz Zbigniew Ostrowski Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprosili przedsiębiorców z całego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na Gali był tez obecny Mikołaj Bogdanowicz Wojewoda Kujawsko-Pomorski.
W Gali wzięło udział ponad sto firm. W programie Gali tuż po ogłoszeniu wyników znalazł się koncert The Best Of Ania Dabrowska a całość poprowadził Maciej Dowbor.
Asystentka Zarządu
Na Gali Złotej Setki Pomorza i Kujaw ogłoszono lauretów w pięciu kategoriach finansowych: Liderzy, Pretendenci, Rywale, Konkurenci, Inwestorzy oraz został wyłoniony Lider społecznej odpowiedzialności biznesu. W każdej z wymienionych kategorii zostały przyznane 1.,2.,i 3.miejsca.
Przedsiębiorcy w ostatnich latach nie mają łatwego życia – pandemia, wojna na Ukrainie, to ewidentne problemy wpływające na globalną gospodarkę. Pomimo tych wielu przeszkód towarzyszących codziennemu funkcjonowaniu, choćby zmianom przepisów podatkowych, laureaci rozwijają firmy i dają zatrudnienie mieszkańcom regionu, wspierają jego rozwój oraz poszkodowanych w trakcie działań wojennych w Ukrainie. Zestawienia w poszczególnych kategoriach powstały już w marcu i były rozpatrywane przez analityków Izby Skarbowej w Bydgoszczy. Natomiast Lidera społecznej odpowiedzialności biznesu wyłoniono przy współpracy z naukowcami UKW.
PW.Mat-Bud otrzymał nominację w kategorii Lider CSR – Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. W imieniu firmy i załogi nagrodę z rąk Rektora UKW Jacka Woźnego odebrał Prezes Jacek Rutkowski . Jak podkreśla bardzo dobre wyniki firmy są ważne, jednak wsparcie dla potrzebujących oraz szeroko rozumiana działalność charytatywna jest równie ważna dla lokalnej społeczności i pracowników. Dziekuje wszystkim pracownikom za ich zaangażowanie i wytężoną pracę, dzięki której to wszystko mogło być możliwe.
Nagrodzono również samorządy za walkę z koronawirusem i ogłoszono 1.,2. I 3. miejsca w kategoriach: małe gminy, średnie gminy i miasta prezydenckie.
Wśród laureatów znaleźli się też nagrodzeni w kategorii ,,Solidarności z Ukrainą” oraz zostały przyznane Nagrody Specjalne Gazety Pomorskiej.