Brylant Polskiej Gospodarki i Gepardy Biznesu

Kolejne wspaniałe wyróżnienia. PW. Mat-Bud otrzymało tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019, Brylant Polskiej Gospodarki 2020 oraz zostało wyróżnione w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019.
Uroczyste wręczenie odbyło się ze względu na COVID-19 w siedzibie MAT BUD Materiały Budowlane podczas Wigilii wspólników, dyrekcji pionów oraz dyrektora Mat-Bud Oddział III Zławieś Mała. Prezes Zarządu Komplementariusza Komandytariusz Jacek Rutkowski
wręczył na ręce wspólników Bogdana Pietras, Elżbiety Pietras, Joanny Pietras-Kuczawskiej statuetki i dyplomy. Prezes został upoważniony przez Pana Jerzego Krajewskiego, redaktora naczelnego portalu EuropejskaFirma.pl, dyrektora Instytutu Europejskiego Biznesu, założyciel Modern Business Club do wręczenia statuetek. Nagrody były dla nas prezentem niespodzianką, bardzo się cieszymy, że otrzymaliśmy tak wspaniałe wyróżnienia i to aż trzy na raz.
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. Mat-Bud Sp. z o.o. S.K. w Rozgratach zostało wyróżnione przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.
Wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 143,7 mln zł, co dało jej tytuł Polskie Brylanty Brylant Polskiej Gospodarki 2020.
Firma dzięki dynamicznemu rozwojowi była wiele razy wyróżniana w konkursie Gepardy Biznesu od edycji 2007 do 2019. Tytuł Brylant Polskiej Gospodarki zdobyła w edycjach 2016, 2017, 2018, 2019 i 2020.
W imieniu Prezesa Zarządu Komplementariusza Komandytariusza Jacek Rutkowski serdecznie dziękuję kapitule konkursu za wszystkie wspaniałe wyróżnienia. Przy tej okazji chcielibyśmy bardzo podziękować naszym klientom, dostawcom, partnerom biznesowym, to jest nasz wspólny sukces.
Czasy pandemii COVID-19 są trudnym okresem w życiu społecznym całego świata, także dla nas. Cały Mat-Bud aktywnie działa mając na względzie dobro firmy, ale też nie zapomina o wrażliwości społecznej.
Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu:
Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.
Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.
Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.
Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.
Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.
Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.
Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.
Link do ubiegłorocznego wręczenia statuetek:
PS. Przy okazji składamy podziękowania i najlepsze życzenia Świąteczne i Noworoczne dla Pana Jerzego Krajewskiego.