CEOWORLD Magazine – Forum Biznesu – Nowa Era Przywództwa

W dniu 10 września 2021 r., Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie w Miasto Stołeczne Warszawa, odbyło się wyjątkowe wydarzenie organizowane przez redakcję międzynarodowego magazynu CEOWORLD MagazineForum Biznesu – Nowa Era Przywództwa. Spotkaniu towarzyszyła Gala w Hotel Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw.
Jako Prezes Zarządu Komandytariusza-Komandytariusz PW MAT BUD Materiały Budowlane ( partner strategiczny Forum ), miałem zaszczyt uczestniczyć w trzecim już Forum, Konferencji i Gali łączącej naukę i biznes oraz uwzględniającej aktualną, rzeczywistą sytuację gospodarczą biznesu w dobie Covid-19.
Jest to pewna kontynuacja Top Polish Brands, zorganizowana przez dr Milena Anna Golda i partnera gali Forbes, Forbes magazine.
Forum było platformą dzielenia się przez liderów doświadczeniami, jakie zdobyli w czasie pandemii i próbą odpowiedzi na pytanie: Czy liderem się staje, czy liderem się jest?
Z perspektywy około 10 000 wywiadów, jakie Milena Gołda – organizator Forum i Gali – przeprowadziła na przestrzeni 20 lat z liderami na 5 kontynentach w ponad 30 krajach dla magazynów amerykańskich, takich jak „Fortune” czy „Forbes”, można wyróżnić kilka cech prawdziwego lidera-przywódcy, za którym podążają tłumy.
Nie sposób tutaj opisać wszystko bo zbyt wiele się działo💫💫💫.
Miałem zaszczyt uczestnić w dyskusji jako panelistą na konferencji i gali, być w gronie wybitnych osobowości, Księżna Elzbieta Tarkowska, dr David E Kalisz, David E Kalisz, Joanna Przetakiewicz, Joanna Przetakiewicz Official, Maciej Sagal ( Maciej Sag ), Michał Jurczyk, Agustin Egurrola, Agustin Egurrola, Liroy, Strona nieoficjalna: Piotr Liroy Marzec -Poseł na Sejm Rzeczypospolitej, Pawel Korzeniowski.
Przepraszam, że wszystkich nie wymienię ale nie sposób.
Przytoczę wypowiedzi m.in. Joanna Przetakiewicz, gościa honorowego, na temat lidera:
„Współczesny lider to ktoś, kto umie i chce słuchać, rozmawiać, rozumieć i wspierać ludzi. Jest uważny. Docenia i szanuje talenty innych.
Nie boi się lepszych od siebie.
Wie, że uczeń przerastający mistrza to gwarancja sukcesu dla całego zespołu, również dla niego samego. Ta perspektywa jest cenniejsza.
Stawia na współpracę, nie na rywalizację.
Pięciu geniuszy, którzy ze sobą walczą, a nie potrafią się komunikować, osiąga gorsze wyniki działań niż pięciu na poziomie średniej statystycznej, ale w świetnie dobranym, rozumiejącym się teamie.
Dobry lider uczy i rozwija poprzez motywowanie oraz wspieranie pożądanych zachowań, okazjonalnie a na co dzień.
Ta czujność i uważność sprawiają, że jego zespół czuje się bezpiecznie i wie, jak realizować konkretne zadania. Bez chaosu, zbędnych błędów. A z kolei z tych nieuniknione lider wie, jakie wnioski wyciągać.
Lider powinien budować porządek. Nie chodzi tu o zakazy i nakazy, a o etykę pracy. Uczciwość, przejrzyste zasady, wzajemny szacunek.
„Ryba psuje się od głowy, a przykład idzie z góry” – bazując na doświadczeniu wiem, że dokładnie tak jest.
Dobry lider bierze porażkę na siebie, sukces oddaje zespołowi. Tylko tak jest uczciwie.
Umie nagradzać i nie boi się trudnych decyzji.
Wie też, jak stosować krytykę, aby nie podcinała skrzydeł, a je otwierała”.
Forum i Gala stały się platformą do wymiany inspiracji między liderami oraz szansą do nawiązania nowych kontaktów.
W dotkniętej pandemią gospodarce trzeba działać szybko i sprawnie, wykorzystywać każdą możliwość wejścia na wyższy poziom biznesu, otaczając się sprawczymi liderami i uczyć się od najlepszych ekspertów. Jak mawia Waren Buffet, jeden z najbogatszych ludzi: „Poznaj zasady gry i graj najlepiej jak potrafisz”.
W szczegółach odsyłam do obszernych wypowiedzi ekspertów w komentarzach ( niestety pojemność FB ) i do fragmentów moich wypowiedzi, w załącznikach do posta. Dziękuję, że znalazły uznanie wśród audytorium.
Motywem przewodnim wydarzenia była:
„Nowa Era Przywództwa” i połączona z inauguracją książki pod redakcją Mileny Gołdy: „Nowa Era Przywództwa – oczami lidera”.
Ta publikacja biznesowa ma formę serii wypowiedzi prezesów i właścicieli firm na temat doświadczeń, jak być skutecznym liderem, jak oni przetransformowali swoje firmy w czasie pandemii Covid-19, z jakimi wyzwaniami mierzą się i jak sobie z nimi radzą.
Brawo dr Milena Anna Gołda. Zachęcam do lektury, wydanie zawiera również moje wypowiedzi.
Po zakończeniu Forum Biznesu, odbyła się uroczysta Gala z rozmachem, w Hotelu Bristol poprowadzona przez dr Milenę Gołdę i Zygmunt Chajzer, połączona z panelem biznesowym przedstawiającym studium liderów. Po części merytorycznej wręczone zostały wręczone statuetki: Top Global Brands, Prezes Roku, Top Polish Brands, Diamenty Biznesu.
Dziękuję kapitule za wyróżnienie tytułem „Prezes Roku”  i gratuluję wszystkim wyróżnionym
Galę uświetnią m.in.: koncert utalentowanej i Kamila Malik, pokaz taneczny mistrzów oraz wystąpienia i wywiady z Joanną Przetakiewicz, Agustinem Egurrola, Pawłem Korzeniowskim.
Gala w części charytatywnej zgromadziła bardzo pokaźną sumę. Szczególnie wyróżnili się ofiarnością, wg mnie Piotr Liroy i  Ulrik Poniatowski , którzy przekazali najwyżej licytowane, przedmioty płyty i obraz.
Zgromadzone środki trafią dla dwóch młodych mistrzów pływania Krzysia i Zbysia Walerych ( Katarzyna Walerych ) oraz na rehabilitację po operacji Leosia Freja. To tylko kilka przykładów, jak nasi partnerzy wspaniale pomagają razem z nami.
Ja również złożyłem datek na te szlachetne cele jako Przewodniczący Rady Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem.
Dziękuję Milena za możliwość udziału w Forum, które na pewno zapisze się jako wydarzenie biznesowe i towarzyskie 2021 r.
Pozwolę sobie kilka zdań o Wyjątkowej Organizatorce Forum:
dr Milena Anna Gołda
Jest absolwentką Akademii Dyplomatycznej w Wiedniu, Akademii Dyplomatycznej w Madrycie i stosunków międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również studia doktoranckie na Uniwersytecie Complutense w Madrycie, była stypendystką rządu hiszpańskiego. W 2020 r. uzyskała tytuł Doctor of Business
Administration Collegium Humanum. Executive Master of Business Administration (MBA).
Od 20 lat współpracuje z amerykańskimi magazynami, takimi jak „Harvard Business Review”, „Fortune”, „Foreign Policy”, „Foreign Affairs”. Wraz ze swoją agencją medialną opublikowała około 50 raportów inwestycyjnych na zlecenie rządów i zorganizowała 12 konferencji inwestycyjnych w Nowym Jorku i Londynie.
W 2019 r. opracowała raport o Polsce „Poland Goes Global”, który ukazał się w magazynie międzynarodowym „Foreign Policy”. Doradza rządom i firmom w kwestii skutecznych kampanii budujących wizerunek na rynkach globalnych, jest eks –
pertem w strategiach przyciągania inwestycji zagranicznych.
Bywa prelegentką na konferencjach w Londynie i Nowym Jorku oraz panelistką na Forum Ekonomicznym w Krynicy i European Investment Summit.
Współzałożycielka i redaktor naczelna CEOWORLD Magazine– magazynu online skierowanego do kadry zarządzającej.
W Polsce od 10 lat pod marką CEOWORLD opracowuje raport inwestycyjny „The Report Poland”, który jest kompendium wiedzy o kraju, przedstawia wywiady z liderami polskiej gospodarki i ambasadorami. Prezentuje także miasta, regiony i działy polskiej gospodarki o największym potencjale inwestycyjnym:
 mg@magpressagency.com
 ceoworld.biz
Jak widać jest moc.
Dr Milena Anna Golda czułem się zaszczycony, że mogłem Tobie wręczyć najwyższe, nasze wyróżnienie, Statuetkę Orła PW MAT-BUD na „30-lecie Pomorza i Kujaw” ( Kujawsko-Pomorskie ).