Ciąg dalszy pomocy poszkodowanym przez nawałnice w gminie Sośno

W dniu 09.12.2017 r. odbył się XVI Uniwersytecki Koncert Charytatywny „JESTEŚMY RAZEM” zorganizowany przez Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uroczystość poprowadziła Marzena Słupkowska. Podczas koncertu wystąpił Wojciech Waglewski z zespołem Voo Voo.

Jak co roku w koncercie charytatywnym wzięło udział wielu znamienitych gości ze świata polityki, nauki i biznesu, okazując poszkodowanym wielkie wsparcie szczodrze licytując przekazane przedmioty.

Prezes Jacek Rutkowski w imieniu firmy Mat-Bud pogratulował pomysłu i poinformował, że od początku firma Mat-Bud wspólnie z Urzędem Marszałkowskim i pow. toruńskim wspiera poszkodowanych w gminie Sośno oraz apelował o przyłączenie się do pomocy.

Prywatnie Jacek Rutkowski dołączył do grona darczyńców uczestnicząc w 2 aukcjach. Wylicytował obraz, dar Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, piękną reprodukcję dzieła Juliana Fałata „Odpoczynek w lesie”.

W kuluarach Prezes spotkał się z Panem prof. dr hab. Janem Głuchowskim Rektorem Seniorem Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu (prywatnie szanowanym promotorem pracy magisterskiej Jacka Rutkowskiego i mentorem w dorosłe życie) oraz Panem prof. dr hab. Włodzimierzem Karaszewskim- pomysłodawcą i inicjatorem Uniwersyteckiego Koncertu Charytatywnego. Panowie prowadzili rozmowy w spawie współpracy Katedry Inwestycji i Nieruchomości kierowanej przez Profesora z firmą Mat-Bud.

Jest to kolejna akcja charytatywna prowadzona na rzecz poszkodowanych ofiar przez nawałnice gminy Sośno w której czynny udział bierze firma Mat-Bud.
W załączeniu zdjęcia oddające atmosferę.