Czwartki Lekkoatletyczne Bydgoszcz

W listopadzie ubiegłego roku Prezes MAT BUD Materiały Budowlane Jacek Rutkowski podpisał umowę z Błażejem Baumgartem reprezentującym BKS – sekcja lekkiej atletyki. na dofinansowanie akcji promującej sport wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych Czwartki Lekkoatletyczne Bydgoszcz.
W dniu dzisiejszym o godz.10 na bydgoskim stadionie Zawisza Bydgoszcz – Oficjalnie ruszyła pierwsza edycja cotygodniowych spotkań.
Cykliczność spotkań daje szanse na wyłonienie talentów spośród młodzieży szkół podstawowych (klas IV-VIII). Pierwsze spotkanie po okresie pandemicznej przerwy zgromadziło ok. 250 dziewcząt i chłopców ze szkół Bydgoszcz. Rywalizowano w biegach, skokach w dal, skokach wzwyż i rzucie piłką.
Każda konkurencja odbywała się z podziałem na grupy wiekowe i kończyła dekoracją medalami za najlepsze wyniki.
Kolejne spotkania mają poszerzyć się o udział przedstawicieli szkół z okolic Bydgoszczy.
Dobra zabawa jaką jest uczestnictwo w tych zawodach, zorganizowanych z pełnym profesjonalizmem dzięki sponsorom oraz wolontariuszom, młodym adeptom królowej sportu pozwoli na podniesienie wyników i da możliwość wpisania się w ogólnopolskie statystyki, a łowcom talentów na wychwycenie tych najzdolniejszych.
Jak mówi Błażej Baumgart: ,,Raz na dwadzieścia lat trafia się diament, tylko trzeba go w porę dostrzec i oszlifować.”
Kolejne spotkanie już za tydzień o godz.15.
Fotorelacja w Express Bydgoski i wiadomości sportowe TVP3 Bydgoszcz
Asystentka Zarządu