Finał biegowego Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W dniu 03 listopada 2018 roku w Gniewkowie odbył się finał biegowego Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Cykl składa się z serii 12 biegów, które rozpoczynają się z początkiem wiosny a kończą późną jesienią. Cykl biegowy organizowany jest nieprzerwanie od 2012 roku na terenie województwa Kujawsko – Pomorskiego i z roku na rok cieszy się co raz większym zainteresowaniem zarówno wśród biegaczy jak również wśród osób zaangażowanych w promocję aktywności fizycznej.

W Grand Prix Województwa corocznie startuje około 5 tysięcy osób. Do tej liczby należy doliczyć rodziny i przyjaciół, którzy razem z biegaczami przybywają na zawody, a także szerokie grono wolontariuszy i kibiców.

Głównym organizatorem Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest Stowarzyszenie Zdrowo Zabiegani. Stowarzyszenie jest platformą integrującą ludzi, dla których bieganie i zdrowe odżywianie jest motywacją i równocześnie inspiracją do zaangażowania w działalność promującą zdrowy styl życia w dzisiejszym, zabieganym świecie. Wspierają prozdrowotne inicjatywy oraz zaangażują społeczność lokalną w promowanie i naukę zdrowego stylu życia od najmłodszych lat.

Misją stowarzyszenia Zdrowo Zabiegani jest promocja zdrowego stylu życia w oparciu o aktywność fizyczną i zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej wpływu żywienia na zdrowie. W przygotowanie Grand Prix włączają się aktywnie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniewkowo, które jest organizatorem biegu finałowego i dekoracji zwycięzców cyklu, Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Departament Promocji Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

Inicjatywie Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego patronują Wojewoda Kujawsko – Pomorski, Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Departament Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. Natomiast od 2015 r patronem medialnym jest Gazeta Pomorska przy wsparciu TVP 3 Bydgoszcz i Polskie Radio Pik.

Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego wspierali jako sponsorzy także firma MAT BUD Materiały Budowlane ,Krajowa Spółka Cukrowa SA.,Bonduelle, Solino oraz Nadleśnictwo Gniewkowo i Jacek Rutkowski prywatnie.

P.W.Mat-Bud tradycyjnie bardzo aktywnie uczestniczyło w tak prestiżowym wydarzeniu. W biegu brał udział dyrektor ds. sprzedaży Paweł Andrzejewski, brawo za serce wojownika, wybiegał nagrodę specjalną, obraz konia w galopie, podobieństwo i piękno postaci uderzające wg JR. Natomiast prezes firmy Mat-Bud Jacek Rutkowski osobiście i z wielkim zaangażowaniem kibicował wszystkim uczestnikom a następnie wręczał nagrody zwycięzcom. Znakiem rozpoznawczym prezesa są ufundowane przez niego popiersia marszałka Józefa Piłsudskiego, wręczane m.in. dla najstarszego i najmłodszego uczestnika biegu. Bieg był emocjonujący, gala super. Szczególne podziękowania i gratulacje kieruję do organizatorów Zdrowo ZabieganiTowarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniewkowo – Artur Woźniak, Prezesa Jacka Treli, Burmistrza Gniewkowa Adama Roszaka, któremu życzę wygranych w wyborach. Nie znam go ale na płaszczyźnie tej imprezy był na „6” a wielu działaczy w życiu już widziałem. Ponadto Adam Banaszak jako sponsor, VIP i sportowiec, uczestnik biegów również zasłużył na Puchar.
Z całą pewnością wrócimy tu za rok. PW Mat-Bud nadal będzie aktywnie wspierał i uczestniczył w najważniejszym wydarzeniu biegowym województwa kujawski-pomorskiego.