Gala 2 edycji konkursu „Arcydzieło Sztuki Budowlanej”

W dniu 14.10.2022 r., w klimatycznej Fabryka Lloyda – Łukasz Glinski(Moja Nasza Bydgosz cz Metropolia Bydgoska .pl miała miejsce Gala drugiej już edycji konkursu „Arcydzieło Sztuki Budowlanej”, zorganizowana przez Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa w Bydgoszczy
Jego celem jest wyróżnienie ciekawych obiektów budowlanych, realizowanych przez inwestorów i firmy wykonawcze związane z województwem kujawsko-pomorskie oraz promowanie sztuki budowlanej.
Konkurs objęli Patronatem Honorowym m.in. Pan Mikołaj Bogdanowicz Wojewoda Kujawsko-Pomorski reprezentowany w dniu dzisiejszym przez Zygmunta Borkowskiego Dyrektora Wydziały Infrastruktury i Rolnictwa, Pan Marszałek Kujawsko-Pomorski Piotr Całbecki, a PW.MAT-BUD było głównym sponsorem.
Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością Posłowie na Sejm RP, najbardziej związani z gospodarką i budownictwem Pomorza i Kujaw Jan Szopiński, Piotr Król, dziękujemy za wszystko co Ponowie robicie.
Wśród zaproszonych gości był również „Gospodarz” Metropolii Moje Miasto Bydgoszcz Pan Wiceprezydent Mirosław Kozłowicz – zastępca prezydenta Bydgoszczy.
W konkursie brały udział w szczególności firmy, które są zrzeszone w Pomorsko-Kujawskiej Izbie Budownictwa oraz pochodzące z naszego województwa, lub które na jego terenie realizowały najciekawsze inwestycje budowlane.
Uroczystość otworzył Przewodniczący Rady Pomorsko-Kujawskiej Izby Budownictwa Pan Andrzej Wosik.
W trakcie gali mieliśmy okazję podziwiać prawdziwe perły nowoczesnego budownictwa, które konkurowały w 4 kategoriach:
1. Budownictwo mieszkaniowe – laureatem zostały :
IQ Dewelopment Sp. z o.o. – budynki wielorodzinne Chodkiewicza 19 i Erbud S.A. o/Toruń – budynek mieszkalny wielorodzinny Garbary 5
2. Budownictwo użyteczności publicznej – zwycięzcą tej kategorii został budynek: Collegium Pharmaceuticum oraz Centrum Innowacji Technologii Farmaceutycznej Akademii Medycznej w Poznaniu wykonawca Alstal Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp.K.
Natomiast po raz pierwszy została przyznana nagroda specjalna za Adaptację nowej siedziby Ambasady RP w Bogocie, wykonawca Przedsiębiorstwo Budowlane Tb.Inwest Tomasz Brzeziński,
3. Obiekty zrewitalizowane – laureat tej kategorii to: Rynek w Starym Fordonie”, wykonawca PPUH Steinbudex-J.m. Jerzy Majorek,
4. Budownictwo inżynieryjne i drogowe –
Budowa drogi publicznej- ul. Nowogrudziądzkiej w Bydgoszczy, w tym budowa otwartego parkingu wielopoziomowego typu „Park&Ride” i „Park&Go”, wraz z infrastrukturą techniczną i drogową, wykonawca Budimex, zgłaszony również przez Urząd Miasta Bydgoszczy.
Prezes Jacek Rutkowski w trakcie Gali zaapelował do Posłów na Sejm RP o podjęcie inicjatywy na rzecz działań zmierzających do obniżenia obciążeń podatkowych, ubezpieczenia społecznego, oprocentowania kredytów, wspierania poprawy warunków kredytów hipotecznych dla budownictwa mieszkaniowego oraz zahamowania nadmiernego wzrostu kosztów ogrzewania i energii dla przedsiębiorstw w branży. Są to niezbędne działania dla zahamowania pogarszającej się sytuacji gospodarczej w kraju. Ponadto Prezes jako reprezentant głównego sponsora wraz z Posłem Janem Szopińskim, członkiem honorowym Izby, wręczyli wyróżnienia i statuetki w pierwszej kategorii konkursowej – budownictwo mieszkaniowe. .
W uroczystej Gali wzięli udział nie tylko przedstawiciele z branży budowlanej, ale też samorządowcy, inwestorzy, ludzie nauki i biznesu. Atmosfera była super, gratulujemy pomysłodawcom i organizatorom przedsięwzięcia kolejnej, udanej edycji konkursu, szczególnie Andrzej Cieslik, Andrzejowi Wosikowi, Józefowi Gramzie i Maciejowi Onoszkiewiczowi z P-KIB .
Wszystkim wyróżnionym i laureatom serdecznie gratulujemy a szczególną radością napawa nas fakt, że wiele z nich to nasi partnerzy biznesowi i że mogliśmy być ważnym dostawcą materiałów budowlanych na konkursowe obiekty.
Galę Konkursu uświetnił występ artystyczny duetu: Joanna Wojnowska i Rafał Zwierzak Zieliński oraz poczęstunek, któremu towarzyszyła ożywiona dyskusja.
Gratulujemy naszym klientom udziału w konkursie: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EBUD – Przemysłówka , EBUD Dom , Przedsiębiorstwo Budowlane tb.invest, Wiksbud Sp z oo, Wiksbud Development , Bwj Nieruchomości Spółka z o.o. , ALSTAL Grupa Budowlana, Erbud Group , Polna 66 sp. z o.o., Kormost S.A., Budimex SA, Steinbudex-J.M., Apro Inwestment, Budimex
Asystentka Zarządu
Czeslawa Augustinowicz