Gala Bydgoszczanie Stulecia

W dniu 20.01.2020 r., dokładnie w 100. Rocznicę powrotu Bydgoszczy do Polski, w Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy odbyła się wielka Gala Miasto Bydgoszcz Moje Miasto Bydgoszcz.

Gospodarzami obchodów była Gmina Bydgoszcz, która na scenie reprezentowali Przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Pani Monika Matowska-Gulczyńska I Prezydent Miasta Bydgoszczy Pan Rafał Bruski rodowity Bydgoszczanin👍❤️👍🇵🇱🇵🇱🇵🇱.
Podczas tej podniosłej uroczystości poznaliśmy 25 najbardziej zasłużonych i popularnych Bydgoszczan, którzy zostali zgłoszeni przez mieszkańców i wyłonieni jako laureaci przez kapitułę.

Bydgoszczanie 100-lecia zostali wyłonieni według ciekawego klucza, osobowości kolejnych pięciu 20-leci poczynając od 1920 r. a kończąc na 2020 r.👏👏👏.

Bez wątpienia odegrali oni kluczowe role w stuletniej historii Miasta, w wielu sferach życia, politycznego, gospodarczego, kulturalnego, sportowego, służby zdrowia, walki o niepodległość 👏👏👏😍

Laureaci zostali uhonorowani unikatowym medalem Prezydenta Miasta Bydgoszczy🎂🍸🍾🥂🇵🇱🇵🇱🇵🇱. Na pewno pełna lista laureatów i ich osiągnięć znajdzie się w mediach więc odsyłam do nich👍❤️👍.

Gratulujemy wszystkim laureatom👏👏👏🌹🌹🌹

Galę poprowadził Kacper Kuszewski, wystąpili: Emilia Czekała, Agnieszka Włodarczyk, Sonia Bohosiewic oraz Jacek Kawalec.

Bardzo ciekawe przemówienie miał Pan Marszałek Kujawsko-Pomorskie Piotr Całbecki👍❤️👍.

Po części oficjalnej uczczono rocznicę lampką szampana oraz pysznym tortem.
Szczególne gratulacje składam laureatom Jan Rulewski i Tomasz Gollob👏👏👏🍸🍾💫🇵🇱🇵🇱🇵🇱👍❤️👍.

Zdjęcia filmy w komentarzach będą chyba najlepszą formą przekazu 👍❤️👍.

W imieniu MAT BUD Materiały Budowlane oraz Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem, z okazji Święta składam najlepsze życzenia dla wyróżnionych, mieszkańców Miasta Bydgoszczy i osób z nim związanych🙏🌹🇵🇱🎂🍸🍾🥂👍❤️👍