Gala Polska Od Kuchni

W dniu 2.09.2021 r., w Miasto Stołeczne Warszawa, na deskach kultowego teatru-kina SCENA RELAX, odbyła się prestiżowa X Jubileuszowa Gala Polska Od Kuchni dla restauratorów o Godło i Statuetkę „Złotego Widelca”. Konkurs został zorganizowany przez Fundację „Warto im pomóc”, kierowaną przez Wyjątkową Osobowość w promowaniu Przedsiębiorców, Polskiej Gospodarki i Marek, Prezesa Waldemar Piórek.
Imprezę z niesamowitym talentem, dowcipem i kunsztem prowadził Krzysztof Łobodziński, galę swoimi występami uświetnił gitarzysta, spec od IT, o ciekawej osobowości Michał Łoniewski.
Konkurs w świecie gastronomii jest bardzo prestiżowy, w swojej dotychczasowej 9-letniej historii zgromadził 3300 restauracji nominowanych i 365 laureatów z całej Polski.
W bieżącym roku, tradycyjnie, wydarzenie objęli patronatem, Pan Marszałek Adam Struzik Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego W Warszawie i Rafał Trzaskowski Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.
Nad prawidłowością konkursu czuwali Ambasadorzy Marki Złotego Widelca:
Jean Bos Prezes Honorowy Euro-Toques Polska.
Na gali nowym Ambasadorem Marki został Prezes Stowarzyszenie Kucharzy Polskich Krzysztof Robert SzulborskiKrzysztof wielkie gratulacje
Na Gali wręczono 58 Złotych Widelców w tym Top Marki, Wyróżnienia i Najlepsi w swoim rodzaju, sporo było laureatów dobrze mi znanych.
Gratuluję wszystkim wyróżnionym.
Szczególnie gratuluję Marcin SzukajKuchnia by Marcin Szukaj, laureat 2 widelców, w tym Szef Kuchni 2021 r. w Polsce. Gratuluję dobrym znajomym Karolina Brys tuk tuk, Beata Chrząstowska, Najlepsza Cukiernia w Polsce 2021 r. Cukiernia PawlovaPaweł Mieszała.
Nie sposób wszystkich wymienić ale na pewno Telewizja ATV spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie z Andrzej Tarkowski-Kiliszewski i TV WiP wszystko pięknie sfilmowali oraz sfotografowali i będą bogate relacje.
Galę wsparły firmy z branży gastronomicznej, spożywczej i sporo było ciekawych przekąsek, ja wymienię tylko jednego partnera Gali, fundatora części nagród, moją ulubioną polską firmę rodzinną Emix – z miłości do słodkości, ma smaczne i zdrowe koncentraty spożywcze, dodatki cukiernicze ( szczególnie polecam moje ulubione gofry, babeczki z czekoladą i kisiele).
A na deser zostawiłem w relacji, wisienkę na torcie. Organizator Waldek Piórek dusza człowiek, patriota, ambasador i dobry duch nie tylko gastronomii ale całej Polskiej Gospodarki, Przedsiębiorców, promujący nas od 30 lat m.in. poprzez WIKTORIA Znak Jakości Przedsiębiorców, Fundację WiP.
Cóż na początku Gali Prezes Waldemar Piórek otrzymał od organizacji branżowych przepiękną symboliczną „łyżkę”, w bardzo ładnej oprawie, a na koniec od Prezesa Zarządu Komplementariusza-Komandytariusza PW MAT BUD Materiały Budowlane Jacek Rutkowski najbardziej zaszczytne wyróżnienie „ORŁA MAT-BUDU”, statuetkę-rękodzieło, wykonaną w 35 egzempalarzach na upamiętnienie „30-lecia Pomorza i Kujaw”- Kujawsko-Pomorskie. Prezes Statuetkę otrzymał za wspieranie Przedsiębiorców i Polskiej Gospodarki i w ten sposób dołączył do grona Zasłużonych Osobowości naszego regionu.
Ponadto jako Fundator-Założyciel i Przewodniczący Rady Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem wręczyłem naszemu Przyjacielowi Waldkowi upominek od serca Obraz olejny pędzla naszej dobrej duszy Marta Brodowska z Mój Toruń, martwą naturę ale jakże miłą sercu „Złoty widelec” w dobrym towarzystwie, taka trochę wizja artystki, która na pamiątkę „Złotego Widelca” razem z podarowaną „Łyżką” będzie Statuetką Naszego Prezesa, najlepszego kucharza w kategorii „Polski Marketing od serca
I na koniec dziękuję za fajną przygodę „Juror Kulinarny Jacek Rutkowski” w Moje Miasto Bydgoszcz. Marcin Szukaj jesteś.
Dziękuję Pani Jolancie Gałązce, Rzecznikowi Prasowemu Konkursu i Kobiecie Orkiestrze, za tak sprawną organizację, uprzejmość i dbałość o nas.
Jacek Rutkowski