#GrajDlaJaj

włączył się czynnie w profilaktykę badań nowotworowych jako sponsor ale też jako uczestnik meczu na imprezie charytatywnej #GrajDlaJaj w dniu 26.11.2021r.
Jak stwierdził Prezes Jacek Rutkowski: ,,Wchodzimy w walkę z rakiem, bo to bardzo ważna rzecz.”
Wcześnie wykryte nowotwory urologiczne są w 90 proc. uleczalne. A jednak w ciągu ostatniego roku urologa odwiedziło tylko 13 proc. mężczyzn. Jak przełamać strach przed badaniem i jakie badania wykonywać w ramach profilaktyki? Na te i inne pytania udzielała odpowiedzi psychoonkolog Renata Pałaszyńska z Centrum Onkologii im. prof. Łukaszczyka w Bydgoszczy oraz dr Anna Pietrykowska z Vitalabo.
Atrakcją dzisiejszego wydarzenia były 2 mecze piłki nożnej. Na początek drużyny młodzików z ,,Chemika” i ,,Polonii Bydgoszcz”. Gratulujemy zwycięstwa drużynie,,Chemika”. Natomiast kulminacyjnym punktem spotkania był mecz dwóch drużyny: gwiazdy sportu ,,Diabły” przeciwko samorządowcom i przedsiębiorcom ,,Byki”. Wśród samorządowców byli reprezentanci Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaj Bogdanowicz , Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki ,Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski. Był też reprezentant PW MAT-BUD Karol Siwka.
Wynik meczu VIP-ów był dobrą zabawą. W pierwszej połowie 3:7 dla , Byków”, w drugiej 5:2 dla ,,Diabłów”. Piękny wynik. Nasz zawodnik Karol Siwka stanął na wysokości zadania, był bardzo aktywny i strzelił jedną z bramek. Dziękujemy i gratulujemy.
Pani Dyrektor Joanna Pietras-Kuczawska wraz z mężem Tomaszem Kuczawskim dopingowali go z trybun.
Zaproszone gwiazdy to min. arbiter żużlowy Krzysztof Meyze, Adam Lyczmański najlepszy w swoim fachu w ekstraklasie. Goście specjalni: mistrz Krzysztof „Diablo” Włodarczyk , Emil Sayfutdinov , Iga co śmiga – Iga Baumgart-Witan , Piotr Lisek, Wojciech Pszczolarski, Wiktor Przyjemski #505 Fan Site .
,,reAKCJĘ JĄDROWĄ” wspierali:
Dziękujemy Polska Press #Focha 18 i redakcjom Gazeta Pomorska , Express Bydgoski i Nowości za piękną inicjatywę na rzecz walki z rakiem mężczyzn. PW Mat-Bud wspiera wiele inicjatyw na rzecz ochrony zdrowia.
Asystentka Zarządu