Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu

Po raz kolejny, w dniu 05.10.2021r. w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zabrzmiał hymn „Gaudeamus igitur” zaśpiewany przez chór Akademicki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z okazji inauguracji roku akademickiego 2021/2022 Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu.
Na uczelnię, po rocznej przerwie w nauce stacjonarnej wracają nauczyciele akademiccy oraz studenci by wspólnie świętować rozpoczęcie roku akademickiego, a wraz z nimi, na zaproszenie Pana Dziekana dr hab. Jerzego Boehlke, prof. UMK, Prezes PW. MAT BUD Materiały Budowlane Jacek Rutkowski
W inauguracji uczestniczyło liczne grono prodziekanów, członków Rady Wydziału, pracowników naukowych i administracyjnych, w tym:
Dziekan dr hab. Jerzy Boehlke, prof. UMK,
Prodziekan ds. Studentów dr Ryszard Lorenczewski,
Prodziekan ds. Współpracy z Zagranicą i Rozwoju dr Aranka Ignasiak-Szulc,
Prodziekan ds. Nauki dr hab. Marlena Ciechan-Kujawa, prof. UMK,
Wśród licznego grona studentek i studentów I roku znaleźli się również wyróżnieni za najlepsze wyniki absolwenci oraz studenci WNEiZ w roku 2020/2021, którym serdecznie gratulujemy.
Jak co roku Kapituła składająca się z byłych i obecnych dziekanów Wydziału wyróżniła pracowników naukowych oraz przedstawicieli świata biznesu „Medalami za Zasługi dla Rozwoju Wydziału”. Otrzymali je: prof. dr. hab. Aldona Glińska-Neweś, prof. dr. hab. Magdalena Osińska, Mirosław Klepacki, Prezes Grupy Apator SA oraz Jacek Rutkowski, który mimo iż pogrążony w smutku, chciałby bardzo podziękować za to zaszczytne wyróżnienie, ze względu na jego szacunek dla Uniwersytetu, Wydziału, a w szczególności do profesora Włodzimierza Karaszewskiego oraz Profesora Boelke oraz ze względu na zasługi, za które zostało przyznane. Bez wątpienia Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu jest w czołówce najlepszych Uczelni w kraju, a Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania jest prestiżową jednostką uczelni, o czym świadczą liczne certyfikaty i akredytacje.
Podczas Inauguracji mieliśmy możliwość wysłuchania wykładu dr Joanny Modrzyńskiej z Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie na temat etykiety na uczelni.
W kuluarach, na ręce władz Wydziału został przekazany szczególny prezent, jak wskazuje Jacek Rutkowski: z powodu stanu pandemii coraz więcej działań przenosimy do świata wirtualnego, również pracę naukową. By to ułatwić przekazał monitor 34’, a ze swoich prywatnych zbiorów podarował na aukcje charytatywne zdjęcie złotej medalistki z olimpiady w Tokio 2020 Anity Włodarczyk oraz obraz namalowany przez dobrze znanego w Toruniu malarza Aleksandra Popowa.
Tego dnia miała miejsce jeszcze jedna ważna uroczystość, nadanie Auli Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania nazwy Audytorium Profesora Stanisława Sudoła. Profesor Sudoł to pierwszy Dziekan WNEiZ, doktor honoris causa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Odczytano Listy Gratulacyjne Wojewody Mikołaja Bogdanowicza Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz JM Rektora Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu prof. dr hab. Jacka Stankiewicza.
Odsłonięcia tablicy dokonali: JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Sokala, prof. dr hab. Jerzy Boehlke, Przewodnicząca Rady Uczelni mgr Justyna Morzy oraz reprezentant rodziny prof. Wojciech Popławski, który dodatkowo odczytał wzruszający list od synów profesora Sudoła, nieobecni na uroczystości, mieszkający w Bostonie.
Jeszcze raz PW. Mat Bud życzy kadrze naukowej, administracji, a przede wszystkim studentom nowego roku akademickiego jaki świat zna przez wieki ( z wszystkimi jego urokami), a ponadto osobistego rozwoju, dobrych wyników w nauce i jak najlepszego startu w życie zawodowe, a Prezes dodaje: niech studenckie lata będą dla Was najpiękniejszym rozdziałem w życiu.