Jubileusz 25-lecia działalności firmy Mat-Bud

W mijającym tygodniu, PW MAT BUD Materiały Budowlane, rozpoczęło obchody Jubileuszu 25-lecia działalności firmy.
Były to dla nas dobre lata, dynamicznego rozwoju i poprawiających się z roku na rok wyników.
Pomimo, że przełom 2022/2023, to okres pogorszenia sytuacji w całej gospodarce, my dajemy radę. Dzięki odpowiednio wcześniej wdrożonym mądrym zmianom i optymalizacji kosztów jesteśmy w dość dobrej sytuacji.
Od 1.04.2023 r. wprowadziliśmy dla całego stanu osobowego podwyżki wynagrodzeń. Wypłaciliśmy skromne nagrody jubileuszowe dla całej załogi i uhonorowaliśmy finansowo dość spore grono pracowników z długim stażem, 15-23 lata.
W dniu 17.05.2023 r., w Restauracja Leśniczanka, która jest z nami wszędzie, „Na dobre i na złe”, odbyło się uroczyste spotkanie wspólników, zarządu, dyrekcji z najstarszą stażem częścią załogi. To w pewnym sensie „sól ziemi”- Mat-Budu, 40 osób, w których gronie są „pionierzy” rozwoju handlu, pionu produkcyjnego, całej firmy. Były okolicznościowe kwiaty, statuetki, medale, wzruszające przemówienia i wspomnienia, mini koncert zaprzyjaźnionych muzyków z Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Górsku, zakończony szampanem i tradycyjnym 100 lat. Zaprzyjaźnione Radio Kuropatwa przeprowadzało wywiady. No i na koniec okolicznościowy tort, bardzo dobry.
Dzisiaj, 19.05.2023 r., o godzinie 18.00 w Fabryka Lloyda, rozpoczyna się uroczysta Gala Jubileuszowa. Proszę mi wybaczyć, że w okrojonym składzie, ale wiadomo jesteśmy za duzi. Będą reprezentanci załogi, odbiorców, dostawców, partnerów biznesowych, przyjaciół firmy i oczywiście Vipy.
Na razie nie zdradzę więcej niespodzianek.
Do zobaczenia
Ps. I na koniec trochę o nas
MAT-BUD 25 LAT BUDUJE ŚWIAT
Firma Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. MAT-BUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa w Rozgartach powstała, w maju 1998 r., założona przez małżonków Elżbietę
i Bogdana Pietras oraz ich sąsiada Ludwika, Karola Małeckiego, w Rozgartach przy ulicy Leśnej 5,
pod Toruniem, jako mała hurtownia ogólnobudowlana, gdzie do dnia dzisiejszego ma swoją siedzibę w KRS. Pomimo, że Pan Małecki szybko założył oddzielną, pokrewną działalność to do dzisiaj jest naszym dobrym duchem i kluczowym klientem całej swojej dotychczasowej historii lista wspólników nieznacznie ewoluowała.
Od 2017 roku jej skład jest niezmienny: Bogdan Pietras, Elżbieta Pietras, Joanna Pietras-Kuczawska i Jacek Rutkowski, będący jednocześnie Prezesem Zarządu.
Miejsce na powstanie siedziby firmy wzbudzało wiele kontrowersji, ludzie mówili „hurtownia
w środku lasu”, jednak z upływem czasu stało się ono atutem, ponieważ Rozgarty są pożądanym miejscem
do zamieszkania, pod Toruniem.
Firma od początku rozwijała się bardzo dynamicznie, w zakresie handlu hurtowego i detalicznego materiałami budowlanymi i przekształciła się w dużą firmę rodzinną, a jej oddziały handlowe stały się wiodącymi hurtowniami budowlanymi powiatu toruńskiego -Stary Toruń, Zławieś Mała. Przez 25 lat istnienia firma przeszła długą drogę rozwoju, od małej spółki cywilnej, do dużego przedsiębiorstwa handlowo-produkcyjnego. Branża budowlana jest ,,kołem napędowym” każdej gospodarki, a ostatnie lata to ciągły rozwój gospodarczy kraju ale także Firmy. Mat-Bud obsługuje cały przekrój klientów branży budowlanej, może poszczycić się udziałem w budowie największych i najpiękniejszych obiektów architektonicznych w RP, galerii handlowych, budynków użyteczności publicznych, infrastruktury drogowej oraz budownictwa jedno i wielorodzinnego.
Cała historia firmy to okres dynamicznego rozwoju, wzrostu wartości sprzedaży i produkcji od przysłowiowego miliona do 244 ml w 2022 roku.
Pomimo licznych zawirowań na rynku budowlanym, dobra praca załogi i mądre zarządzanie skutkowały
tym ,że firma optymalnie rozwijała się, unowocześniała i wzbogacała swoją ofertę współpracując z czołowymi, najlepszymi, producentami rynku budowlanego.
W 2003 roku powstał duży oddział handlowy, główna siedziba firma w Złejwsi Małej, a także biuro handlowe do obsługi hurtu. W 2006 roku firma rozszerzyła działalność o produkcję betonu towarowego i prefabrykatów, w Złejwsi Małej. W 2008 roku powstała pierwsza żwirownia w Gutowie. Lata 2009-2015 to okres rozwijania działalności handlowej w rejonie Grudziądza oraz produkcyjnej i handlowej w Bydgoszczy oraz okolicznych powiatach, gdzie powstały dwa oddziały handlowe i druga bardzo nowoczesna betoniarnia.
W 2016 roku powstał najbardziej nowoczesny oddział handlowy w Starym Toruniu, z największym potencjałem.
Rok 2017 to okres powstania dużych oddziałów handlowych w Kowalach koło Gdańska, w Gdyni,
a następnie w Łodzi i w 2018 roku we Włocławku.
Firma z kilkuosobowej spółki przekształciła się w ogromne przedsiębiorstwo z oddziałami handlowymi
i zakładami produkcyjnymi zlokalizowanymi w obrębie trzech województw i z obszarem działalności na cały kraj i świat. Betoniarnia w Złejwsi Małej zatoczyła przysłowiowe koło i przekształciła się ze starego zakładu w bardzo nowoczesny.
Obecnie posiadamy 8 oddziałów handlowych – hurtowni budowlanych, z pionami do obsługi inwestycji: mieszkaniowych, przemysłowych, użytku publicznego, dwa zakłady do prefabrykacji betonów i kopalnię kruszyw. Firma w dalszym ciągu sprzedaje materiały budowlane także klientom indywidualnym, małym firmom i wykonawcom.
Zatrudniamy ponad 150 pracowników, dobra, kompetentna załoga, fachowe doradztwo, szybka i sprawna logistyka, elastyczność finansowa, i co ważne – dobrze zaopatrzone magazyny
w szeroką gamę dobrych produktów, wspólnota celów, uczciwy podział zysków i podzielenie się sukcesem załogą, to klucze sukcesu i dalszego rozwoju.
P.W. MAT-BUD jest liderem na rynku materiałów budowlanych Polski Północnej.
Dewizą firmy jest zarabianie z klientami, a nie na klientach, a głównym kluczem do sukcesu to są wszyscy zebrani wokół firmy (pracownicy, dostawcy i partnerzy biznesowi. Firma była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana między innymi: Gepardami, Diamentami Polskiego Biznesu, Orłami, Brylantami Polskiej Gospodarki, Skrzydłami Lafarge, Złotą Statuetką Lidera Polskiego Biznesu i Złotą Statuetką z Diamentem Business Centr Club,
tytułem Championa Biznesu.
Mat- Bud cechuje społeczna odpowiedzialność biznesu. Wspiera potrzebujących, wielokrotnie wylicytowała złote serduszko WOŚP, jest liderem w walce z pandemią.
Prezes Jacek Rutkowski za działalność w PW Mat-Bud, był wielokrotnie wyróżniany prestiżowymi tytułami i medalami: Biznesmena Roku i 30-lecia Kujawsko-Pomorskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Bydgoszczy, Osobowości Roku Polska Press w kujawsko-pomorskim i w Polsce., Ambasadora Dobrego Stylu, Lidera Polskiej Gospodarki, Medalem Solidarności Społecznej Business Center Club i Złotym Medalem Akademii Polskiego Sukcesu Polskiego Klubu Biznesu, za wieloletnie