Koncert Galowy XI Festiwalu Andrzeja Zauchy „Serca bicie”- „Zaucha u Cygana”

03.06.2019 r. w Opera Nova w Bydgoszczy – odbył się Koncert Galowy XI Festiwalu Andrzeja Zauchy „Serca bicie”- „Zaucha u Cygana”.
Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy pn. SERCA BICIE w Bydgoszczy jest muzycznym i aktorskim przedsięwzięciem łączącym pokolenia i pasje w jednym czasie i miejscu. Firma PW Mat-Bud była partnerem- sponsorem Festiwalu👍❤️👍.
Na początku roku 2019 odbyły się eliminacje, podczas których młodzi wokaliści w wieku od 16-29 lat zaprezentowali się przed profesjonalnym jury. Kwalifikacje do II etapu odbyły się na podstawie wykonania dwóch piosenek w języku polskim, w tym drugiej Andrzeja Zauchy.
W półfinale wyłonionych zostało ośmiu finalistów; Aleksandra Dzierżawska, Klaudia Kaczyńska, Alicja Kuszowska, Emilia Lech, Klaudia Marzec, Jagoda Różycka, Valentina Taran, Mateusz Wiśniewski, Diana Oganezowa.
Osoby zakwalifikowane do Koncertu Finałowego uczestniczyły w warsztatach wokalnych, gdzie z nowymi aranżacjami przygotowały się do Koncertu Galowego. Oprócz konkursu podczas trzy dniowego festiwalu prezentowane były utwory Andrzeja Zauchy i Jacka Cygana w wykonaniu największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej oraz zorganizowane zostały 2 spotkania autorskie z Jackiem Cyganem oraz Marią Szabłowską i Pawłem Sztompke, oraz odbyły się 2 przedstawienia: teatralne „Elling” oraz kabaretowe: „Noce Waniliowych Myszy.
Podczas Koncertu Galowego XI Festiwalu Andrzeja Zauchy „Serca bicie”- „Zaucha u Cygana”
wyłonieni zostali laureaci.
Złotą Nagrodę A. Zauchy otrzymała Klaudia Marzec nagrodę wręczył Pan Zbigniew Ostrowski Zbigniew Ostrowski – Wicemarszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego reprezentant partnera głównego👏👏👏.
Srebrną Nagrodę A. Zauchy otrzymała Klaudia Kaczyńska i nagrodę wręczyła Pani Magdalena Stańczyk przedstawicielka Urzędu Miasta Bydgoszczy natomiast Brązową Nagrodę A. Zauchy otrzymał Mateusz Wiśniewski i nagrodę wręczyła Pani Maria Szabłowska. Paweł Sztompke ogłosił zwycięzców.
Nagrodę publiczności wręczył Dyrektor Festiwalu Pan Krzysztof Wolsztynski, nagrodę otrzymała Aleksandra Dzierżawska.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom👏👏👏🌹🌹🌹🍸🍾🏆🏆🏆
Przedsięwzięcie zaplanowane w nowoczesnej scenografii, oprawie aranżacyjnej i przy ciekawych wizualizacjach, w budynku bydgoskiej Opery Nova. Koncert składał się z dwóch części.
W pierwszej wystąpili młodzi finaliści, w drugiej gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej z repertuarem Andrzeja Zauchy i Jacka Cygana Wystąpili m.in. Michał Szpak, Igor Herbut, Kasia Moś, Aga Zaryan, Wojciech Myrczek, Dominika Jaszczyńska🤩🤩🤩🎤🎹🎼🎷🎺🎸🎻🥁🥇🏆👏👏👏👍❤️👍
W czasie koncertu artystom akompaniował renomowany band muzyczny pod batutą Pawła Tomaszewskiego.
Miałem przyjemność uczestniczyć w Koncercie i Festiwalu jako Prezes Zarządu PW Mat-Bud MAT BUD Materiały Budowlane wraz z Kierownikiem Działu Marketingu Joanna Dura. Sporo było znajomych z samorządów, ze świata kultury i sportu z gronem przyjaciół. Pozdrawiamy Panów Marszałka Zbigniewa Ostrowskiego bardzo oddanego środowisku bydgoskiemu i Krzysztofa Wolsztyńskiego fana sportu i A. Zauchy i m.in. Marcin DrogoróbPaweł Wojciechowski. To była super impreza na dobrym poziomie👍❤️👍.
Do zobaczenia za rok😍👍❤️👍
Jacek Rutkowski