Koncert Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości

Miło jest nam poinformować, że PW. Mat-Bud będzie wspierać Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.☺️☺️☺️👍🏻👍🏻👍🏻
Ziemia Bydgoska jest naszym ambasadorem, a także skarbnicą dziedzictwa narodowego Bydgoszczy Regionu i Polski. 🇵🇱🇵🇱🇵🇱Bardzo za to dziękujemy. 👏🏻👏🏻👏🏻Zachęcamy również innych do zainteresowania się i wspierania dla dobra naszych dzieci i przyszłych pokoleń👍🏻👍🏻👍🏻☺️☺️☺️

W dniu 11.11.2019 r. w Artego Arena Bydgoszcz, jako Prezes Zarządu MAT BUD Materiały Budowlane, Przewodniczący Rady Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem, na zaproszenie Pani Prezes Elżbieta Kornaszewska miałem przyjemność uczestniczyć z Dyrektorem ds Produkcji Michałem Nowakowski ( Angelina Nowakowska) w najpiękniejszym i najbardziej ujmującym za serce Koncert Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości w całym moim życiu.

Koncert w wykonaniu Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska przy udziale m.in. Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy w sposób chwytający za serce nawiązał do 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości i 80 rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Wysłuchaliśmy największą w moim życiu liczbę pieśni patriotycznych i inscenizacji związanych z tymi ważnymi wydarzeniami w naszych dziejach. Hala pełna, Rota i Czerwone Maki na Monte Cassino były odśpiewane na stojąco.

To była piękna Lekcja Historii i Patriotyzmu, były też piękne tance ludowe i oczywiście I Brygada, pieśni z okresu Powstania Warszawskiego.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska https://www.google.pl/search…
to bez wątpienia ważna placówka kulturalno- oświatowa ale także Ambasador Kujawsko-Pomorskie w zakresie propagowania naszego Dziedzictwa Narodowego.

Z tym większym wzruszeniem i przyjemnością miałem zaszczyt wręczyć Zespołowi na ręce Pani Prezes Elżbiety Kornaszewskiej dzielnie wspieranej przez liczne grono działaczy kultury i Józef Rogacki symboliczny, wydany na 100-lecie Niepodległej, Medal Marszałka Józefa Piłsudskiego .
Gratuluję Panie Prezydencie Rafał Bruski i Panie Marszałku Piotr Całbecki, że w Naszej Małej Ojczyźnie są takie rodzynki👏👏👏🇵🇱🇵🇱🇵🇱😍😍😍.
Wielki szacunek i podziękowania dla Jan SzopińskiMarek GralikGrazyna Szabelskaoraz Grażyna Ciemniak i Bolesław Ciemniak, za miłe spotkanie👍❤️👍.
Dziękuję Miasto Bydgoszcz za wsparcie i patronat oraz jak zwykle Polskie Radio PiK i Tygodnik Bydgoski.

Tak na marginesie kosze z Torunskie Pierniki Fabryka Cukiernicza Kopernik były z zaprzyjaźnionego Toruń Miasto Mój Toruń i goście z Torunia tacy jak ja Panie Prezydent Torunia Michał Zaleski zostali miłe powitani i przyjęci.

To jest miód na moje serce😍❤️🥰 bo obydwa miasta są dla mnie bliskie i wzjamnie potrzebne tak jak miód w piernikowych sercach a patriotyzm w naszych sercach.

PW Mat-Bud i Fundacja Jacka Rutkowskiego- Pomagajmy Razem będzie od dziś wspierać ten wspaniały Zespół Ziemi Boskiej ❤️❤️❤️

Linki do relacji:

https://www.facebook.com/ziemiabydgoska/videos/568777307204080/

https://www.facebook.com/ziemiabydgoska/videos/2537782883123002/

https://www.facebook.com/ziemiabydgoska/videos/533358657484370/

https://www.facebook.com/ziemiabydgoska/videos/1320607014778037/

Do zobaczenia👍❤️👍