Koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

Pandemia wywołana koronawirusem wywołała w II kwartale psychozę strachu w życiu gospodarczym, społecznym, rodzinnym całego świata. Nie ominęło to również nas Polaków, a także i mnie.
W dużej mierze sparaliżowane zostało życie publiczne, kultura, nauka, sztuka, sport i muzyka.
My jednak nie powinniśmy się poddawać, lecz starać się przywrócić wiarę w lepsze życie i świat.
👍❤️👍❤️👍❤️👍
Bez wątpienia pierwiosnkiem tego był koncert na Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki Toruńska Orkiestra Symfoniczna🎶🎶🎶🎶🎶, który skupił prawdziwych bohaterów – melomanów, którzy przełamali trwający 3-msc marazm w realnym świecie poprzez piękne wartości do, których bez wątpienia należy muzyka. 🎵🎵🎵☺️☺️☺️
Dziękuję Gminie Toruń, organizatorom oraz całej Orkiestrze, za tą dobrą strawę dla ducha. 👏👏👏
V Symfonia Beetovena swoim dynamizmem i siłą doskonale oddaje stan mojego ducha, a załączone do posta kilku sekundowe nagranie będzie tego przykładem. 👍❤️👍❤️👍
W imieniu firmy MAT BUD Materiały Budowlane i Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem za to wszystko podziękowałem Panu Dyrektorowi Przemek Kempiński bukietem czerwonych róż, podarowałem symbolicznego dla Miasta Torunia Anioła, żeby czuwał nad Orkiestrą.🌹🌹🌹👏👏👏👍👍👍😇😇😇
Koncert wieńczący 41. sezon artystyczny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, odbył się w ramach projektu „VIVA BEETHOVEN – 250. rocznica urodzin kompozytora”. Podczas koncertu na żywo wystąpili: Toruńska Orkiestra Symfoniczna Dainius Pavilionis (Litwa) – dyrygent
Repertuar obejmował: L. van Beethoven – Uwertura Coriolan op. 62 L. van Beethoven – V Symfonia c-moll op. 67.
Mat-Bud oraz Fundacja Jacka Rutkowskiego dalej będą wspierały Toruńską Orkiestrę Symfoniczną.
PW. Mat-Bud zostało jednym z mecenasów Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura, na który serdecznie zapraszamy. Koncert inauguracyjny odbędzie się 06.07.2020 r.
Fundacja Jacka Rutkowskiego Pomagajmy Razem będzie wspierała podobnie jak w ubiegłym roku koncerty w sezonie 2020/2021.
Wracając do samego koncertu obostrzenia covid-19 towarzyszyły całej imprezie, jednakże piękna muzyka i wzruszający aplauz widowni przebiły wszystko. Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Zbigniew Fiderewicz przedstawił osiągnięcia Orkiestry ostatniego sezonu, a prowadzący Pan Piotr Matwiejczuk bardzo ciekawie opisał prezentowane utwory Beetovena. 2020 jest rokiem tego arcymistrza muzyki poważnej. To wydarzenie zainspirowało nas do tego, aby pójść w ślady Toruńskich melomanów i zorganizować na powitanie lata koncert znanych artystów z Kujawsko-Pomorskie, zespołu Zespół Żuki i Jacek Beszczyński. Myślą przewodnią konceru jest hasło „Dajemy Radę!” Oraz chęć uhonorowania bezimiennych bohaterów walki z koronawirusem, wspaniałych kobiet z Torunia i Bydgoszczy, które wspierały nas w firmowych akcjach walki z Covid-19.
Chociaż wymogi sanitarne ograniczają i utrudniają organizację tego typu imprezy to jednak zapraszamy przyjaciół PW. Mat-Bud do świętowania przy muzyce 03.07.2020 r., godz. 18:30 na terenie powstającego przy Centrum Edukacji Młodzieży im ks.J.Popiełuszki w Górsku amfiteatru, który mam nadzieję będzie doskonałym miejscem na propagowanie muzyki i radości w tak trudnych czasach.
Jednocześnie apeluję do Marszałka Woj. Kuj-Pom Pana Piotr Całbecki i Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego, aby pochylili się nad projektem ukończenia budowy amfiteatru dla dobra całej społeczności.
Świat przeżył wiele trudnych chwil i ludzkość nigdy się nie podda przeciwnościom losu.
Niespodzianką koncernu będzie na jego zakończenie dedykowany utwór z okazji przypadającego na 04.07 Święta Niepodległości USA.
Już wkrótce zaproszenia trafią do naszych największych przyjaciół i gości.