Mat-Bud w gronie 46 firm nagrodzonych Diamentem do Złotej Statuetki Lider Polskiego Biznesu BCC.

BCC oficjalnie poinformowało na stronie swojego biuletynu o finale Konkursu ,,Lider Polskiego Biznesu BCC” – Gala odbędzie się 29.01.2022 r. w siedzibie BCC w Pałacu Pałac Lubomirskich w Warszawie
W Gali będą uczestniczyli Prezes Zarządu Komplementariusza-Komandytariusz Jacek Rutkowski i Bogdan Pietras Komandytariusz i Prokurent, założyciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Mat-Bud Spółka z o.o. Sp.K. w Rozgartach ( MAT BUD Materiały Budowlane ).
Wyróżnienie przyznawane jest za bardzo dobre wyniki ekonomiczne firmy.
Znaleźliśmy się w gronie 46 firm nagrodzonych Diamentem do Złotej Statuetki LBP.
Gratulujemy pozostałym narodzonym w tym z loży Bydgoskiej firma Cykoria S. A. i firma PIXELSp. z o.o. którym serdecznie gratulujemy oraz z loży toruńskiej firma MZK w Toruniu Sp. z o.o. i Mentor S.A. oraz nominowanym do Złotej Statuetki, gdzie wśród 35 laureatów zmarzły się BUDREN Sp. z o.o. z loży bydgoskiej i Taurus Ochrona – Innowacje w bezpieczeństwie GRUP Sp. z o.o.
Prezes Jacek Rutkowski tak komentuje otrzymanie wyróżnienia: „Czuję się szczęśliwy i dumny z przyznania tak prestiżowego wyróżnienia. Dziękuję Kapitule za uznanie naszych osiągnięć, ale przede wszystkim chciałbym złożyć podziękowania i gratulacje

całej załodze i partnerom biznesowym, jest to nasz wspólny sukces. Dla mnie podwójnie ważny, ponieważ wysoko cenię BCC jako organizację przedsiębiorców, jej opinie oraz organizowane przez Nią konkursy. Uczestnicy są skrupulatnie oceniani za faktyczne wyniki i wskaźniki ekonomiczne. Cieszę się , że tegoroczną edycję konkursu będziemy świętować z wyjątkowym akcentem i w „duchu” Jubileuszu 30-lecia BCC”

Poniżej zamieszczamy treść artykułu dotyczącego PW MAT-BUD oraz wywiad z Prezesem Jackiem Rutkowskim O firmie PW. Mat-Bud
DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU
PW. Mat-Bud od 1998 roku skutecznie udowadnia, że Polska jest dobrym krajem do inwestowania, lecz musi temu towarzyszyć dobra atmosfera i wspólnota celów nie tylko całej załogi, ale również dostawców i odbiorców. Specjalizując się w produkcji betonu towarowego, prefabrykacji, sprzedaży hurtowej i detalicznej materiałów budowlanych i kruszyw z własnej kopalni, firma dostosowuje ofertę do rosnących oczekiwań klientów. Mat-Bud sprzedaje materiały budowlane najlepszych producentów w dobrych cenach na kieszeń każdego klienta oraz inwestora.
Naszą dewizą jest dobry produkt, fachowe doradztwo, sprawna logistyka, dobrze zatowarowane magazyny oraz ciekawe i inspirujące podpowiedzi co do zastosowań a nasza oferta pozwala wykonywać zadania i inwestycje na każdym etapie: od fundamentów, poprzez ściany, dach i wykończenie wnętrz, po zagospodarowanie terenu.
Lata 2016–2018 to okres dynamicznego rozwoju spółki. W tym czasie w Bydgoszczy powstały nowe oddziały spółki o dwukrotnie większym niż dotąd potencjale: zakład produkcyjny – nowa betoniarnia oraz oddział handlowy. Otwarcie na przełomie lat 2017 i 2018 czterech nowych oddziałów w Gdańsku – Kowalach, Gdyni, Łodzi oraz Włocławku w bardzo krótkim czasie podwoiło obroty firmy.
Mat-Bud stawia na nowoczesne budownictwo. Szkoli załogę w zakresie fachowej wiedzy o produktach i technologii. Dysponuje niezbędnym transportem (m.in. HDS). Gwarantuje sprawną, szybką dostawę na plac budowy. Ponadto od lat wspiera finansowo i osobowo różne dziedziny życia: sport, naukę, sztukę, kulturę czy tradycje narodowe. Ta społeczna odpowiedzialność za biznes także przekłada się na dobre wyniki.
Dzięki wysokiej dynamice rozwoju, a także prospołecznej i propaństwowej polityce wspólników i załogi, Mat-Bud zyskał wiele prestiżowych wyróżnień i nagród. Jest laureatem m.in. konkursu Złotej Setki Pomorza i Kujaw, Złotego Medalu Polskiego Klubu Biznesu, Lidera Polskiego Biznesu Business Centre Club.
Wypowiedź Jacka Rutkowskiego, prezesa zarządu komplementariusza, komandytariusz
Czujemy się dumni i zaszczyceni uhonorowaniem nas pierwszym Diamentem do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu.
Pomimo trudnych czasów, trzeci rok z kolei uzyskaliśmy wysokie oceny ekonomiczne działalności. Jest to efekt mądrych inwestycji poczynionych w latach 2017-2018, kompetencji i pracowitości całej załogi w okresie Covid-u a także dobrych relacji z otoczeniem, klientami i partnerami biznesowymi.
Tajemnica Sukcesu tkwi w zachowaniu zasady złotego środka, która w umiejętny sposób wyważa bezpieczeństwo zdrowotne i otwartość na rynek, dostrzegając przy tym ważną rolę społecznej odpowiedzialności biznesu.
Naszą dewizą jest zarabiać z klientami a nie na klientach. Mat-Bud jest firmą rodzinną, która od 21-lat wyróżnia się nie tylko gwarancją jakości czy niskimi cenami, ale przede wszystkim ścisłym przestrzeganiem warunków umowy i zamówień oraz terminowością ze szczególną dbałością o komfort klienta. Zapewnia indywidualne traktowanie każdego z kontrahentów, świadcząc usługi na niezmiennie wysokim poziomie. Z wyżej wymienionych powodów, Mat-Bud to najlepszy wybór dla klientów ceniących rzetelność i profesjonalizm oraz troskę o detale ustalone z klientem już na początku współpracy. Spółka jest firmą proinwestycyjną, ukierunkowaną na wspieranie i rozwój polskiej gospodarki. Skutecznie udowadnia, że Polska jest dobrym krajem do inwestowania. Żeby tak było, funkcjonowaniu przedsiębiorstwa muszą towarzyszyć dobra atmosfera i wspólnota celów, nie tylko całej załogi, ale również dostawców i odbiorców. Mat-Bud ceni profesjonalne doradztwo. klienta. Indywidualne podejście do potrzeb kontrahentów to priorytet firmy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży oraz szerokiej wiedzy dostarczają klientom kompleks fachowych usług najwyższej jakości. Hurtownia stawia na doradztwo-stąd szereg inwestycji w różnorodne szkolenia pracowników, aby mogli odpowiedzieć na wszelkie pytania klientów oraz zaproponować najlepszy zestaw usług w zależności od oczekiwań. Dzięki indywidualnemu podejściu, Mat-Bud od lat cieszy się wysokim zaufaniem wśród kontrahentów, którzy często decydują się na dalszą współpracę. Jesteśmy firmą handlową, więc dla nas budowanie relacji ma kluczowe znaczenie.
Linki do poprzednich edycji oraz do informacji o aktualnie nominowanych:
Asystentka Zarządu
PW MAT- BUD