Mecenas Toruńskiego Sportu 2021

Podczas wieczornej gali 14 stycznia 2022r. w Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży przy ul. Łokietka 3 w Mój Toruń , Prezydent Torunia Michał Zaleski wraz z wiceprezydentem Zbigniewem Fiderewiczem oraz z Przewodniczącym Rady Miasta Marcinem Czyżniewskim wręczyli pamiatkowe statuetki 78 przedstawicielom lokalnych firm, które wspierają toruńskie kluby sportowe i ich zawodników. Wśród wyróżnionych znalazł się również MAT BUD Materiały Budowlane i Prezes Jacek Rutkowski. Tytuły ,,Mecenasa Toruńskiego Sportu” przyznawane są od 2013 roku z inicjatywy Prezydenta Miasta Torunia.
Warto być promotorem.i ambasadorem sportu w Toruniu, gdzie funkcjonuje ponad 200 organizacji i klubów sportowych. To ogromne zaplecze dla Olimpijczyków i Kuźnia talentów.
Jest to tym bardziej miłe, że znaleźliśmy się po raz kolejny w tak zaszczytnym gronie firm wspierających działalność sportową i promujących kulturę fizyczną. Promowanie zdrowego trybu życia wspartego aktywnością fizyczną wśród młodzieży jest w obecnych czasach wręcz nieodzowne ze względu na liczne spustoszenia poczynione przez Covid i związane z nim obostrzenia. Młodzież potrzebuje alternatywy dla zajęć przy komputerze i izolacji. Sport rozwija nie tylko tężyznę fizyczną, ale wzmacnia również psychikę otwierając na szersze kontakty międzyludzkie młodych adeptów. W najtrudniejszych czasach był od zawsze bramą do rozwoju wielu pokoleń Polaków.
W imieniu Firmy i Prezesa Jacka Rutkowskiego Wyróżnienie odebrał Maciej Trojanowski Dyrektor ds. logistyki i zakupów.
Uroczystość uświetnił występ artystyczny Joanny Czajkowskiej przy akompaniamencie Bartka Stankiewicza
Załączamy fotorelację z uroczystości.
Asystentka Zarządu PW MAT-BUD