Międzyszkolna Liga Szachowa za nami

15.06.2019 r. w Bydgoszczy odbył się 10 turniej Indywidualny Turniej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Tym razem ponownie gościliśmy w Szkole Podstawowej Nr 66 w Bydgoszczy. W turnieju wzięło udział 82. zawodników. Turniej rozpoczęty został przez pomysłodawcę ligi Arkadiusza Matczyńskiego wraz dyrekcją SP66 w Bydgoszczy Panią Małgorzatą Pilewską-Woźniak👍❤️👍
Zwycięzcami 10 turnieju zostali:

Grupa A – Karol Kacprzak, przed Antonim Paprockim i Stanisławem Paprockim🏆🥇🥈👏👏👏
http://www.chessarbiter.com/…/2019/t…/final_standings&7.html

Grupa B – Adam Maciejewski, przed Patrykiem Wójtowiczem i Mateuszem Lewandowskim🏆🥇🥈👏👏👏
http://www.chessarbiter.com/…/2019/t…/final_standings&7.html

Ponieważ to już ostatni turniej tegorocznej edycji ligi, to uroczystość zakończenia składała się z dwóch części – wręczenie nagród za 10 turniej oraz zwycięzcy w klasyfikacji generalnej.
Przede wszystkim gratuluję wszystkim udziału w lidze, wygranych partii, zdobytych dyplomów, nagród, medali, pucharów i życzę dalszych sukcesów🥇🏆🤩🌹🌹🌹👍❤️👍.

Nagrodą główną okazały się dwie konsole do gier X-Box One S ufundowane przez Pana Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki Kujawsko-Pomorskie kujawsko-pomorskie🙏🙏🙏wręczane przez Pana Wicemarszałka Zbigniew Ostrowski Zbigniew Ostrowski – Wicemarszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego trafiły do Stanisława Paprockiego i Patryka Wójtowicza🥇🏆👏👏👏.

Kolejne dwie nagrody to telewizory ufundowane przez Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem 🙏🙏🙏wręczane osobiście przez Pana Posła na Sejm RP Piotr Król, patrona honorowego i przyjaciela ligi👍❤️👍.
Sympatycy, patroni, sponsorzy, współorganizatorzy turniejów a także Jarosław Wiśniewski Prezes Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy otrzymali symboliczne piernikowe serca z motywem szachownicy wykonane na moje moją prośbę przez Piernikową Damę – Artystkę Małgorzata Rakowska-Kerner, obecną na Gali. Pamiątkowe pierniki otrzymali również najlepsi uczestnicy turniejow👏👏👏👍❤️👍.
Nagród oczywiście było znacznie więcej, drukarki laserowe ufundowane przez Pro-Serwis, a także zegarki sportowe i inny sprzęt elektroniczny ufundowane przez Fundację Komputronik, czy książki z księgarni szachowej Caissa. Łącznie wręczyliśmy aż 30 nagród w klasyfikacji generalnej (po 15 w każdej grupie).

Także najlepszym zawodnikom wręczone zostały pamiątkowe medale. Dodatkowo zostały przyznane puchary w klasyfikacji generalnej w poszczególnych grupach wiekowych, czyli 12 pucharów🏆👏👏👏👍❤️👍.

Ponieważ przez 10 miesięcy zawodnicy uczestniczący w zawodach zbierali także punkty dla swoich szkół, wręczone zostały puchary ufundowane przez Pana Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski Miasto Bydgoszcz dla 10 najlepszych szkół.
Wręczanie pucharow dla Szkół zostało uhonorowane przez Panią Maria MazurkiewiczKujawsko-Pomorską Wicekurator Oświaty, Wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, Posła na Sejm Piotra Króla oraz przedstawicieli sponsora głównego Eximo Project🏆🏆🏆👏👏👏.

Zwycięzcą kategorii generalnej szkół zostali: SP w Łochowie🥇🏆, za nimi SP 63 w Bydgoszczy🥈🏆 i SP w Borównie🥉🏆👏👏👏.

Bardzo dziękujemy Panu Markowi Wiśniewskiemu z Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy za przekazane puchary i nagrody od Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Nadszedł czas podsumowania. Całe to przedsięwzięcie nie odbyłoby się, gdyby nie sponsorzy i partnerzy projektu. Od początku istnienie ligi towarzyszą nam sponsorzy główni: Eximo Project i Enea Operator – serdecznie za to dziękujemy. Sponsorami są także: Pro-Serwis, MAT BUD Materiały Budowlane, Solbet, W7Konsulting, Sklep szachowy Caissa, Family Park, PKN Orlen. Wspierali nas w tegorocznej edycji Fundacja Orlen Dar Serca wraz z Centrum Edukacji Młodzieży im ks.J.Popiełuszki w Górsku, Fundacja Komputronik i Fundacja Jacka Rutkowskiego Pomagajmy Razem.

Mecenami kultury, którzy przekazywali wejściówki do losowania w naszym kole fortuny są: Filharmonia Pomorska, Kino Helios, Teatr Polski, Family Park, Muzeum Mydła i Historii Brudu. Co miesiąc dawaliśmy wspólnie szansę na ciekawe koncerty, filmy i zabawy.

Medialnie wspierali nas Tygodnik Bydgoski Gazeta Pomorska Express Bydgoski TVP3 Bydgoszcz Polskie Radio PiK, Czasopismo szachowe Mat

Patronują nam Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Kujawsko-Pomorskie, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty, Powiat Bydgoski, Powiat Toruński, Pomorsko-Kujawsko Izba Budownictwa, Polski Związek Szachowy, Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy

Materiały drukowali: JSDruk i Poligrafia Szczodrak

Jako Przewodniczący Komitetu Honorowego Międzyszkolnej Ligi Szachowej i Przewodniczący Rady Fundacji Jacka Rutkowskiego- Pomagajmy Razem podziękowałem Arkadiusz Matczyński pomysłodawcy i organizatorowi turnieju, bez jego pomysłów, pracowitości nie byłoby tego ciekawego i rozwojowego turnieju. W trakcie tego uroczystego podsumowania otrzymał z rąk Pana Marszałka Zbigniewa Ostrowskiego i Posła Piotra Króla Medal Fundacji Za zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Kraju, przyznany z okazji Rocznicy Konstytucji 3 Maja i Koncertu Polska Droga do Wolności.
Arku dziękujemy robisz kawał dobrej roboty🙏🙏🙏👏👏👏
Przepraszam za nienajlepszą jakość zdjęć i trochę chaosu organizacyjnego ale niestety upały, okres urlopowy i zdublowane terminy imprez. Bardzo jednak dziękuję zawodnikom, opiekunom, gościom a szczególnie Vipom za aktywną pomoc w trakcie Gali🌹🌹🌹🙏🙏🙏👍❤️👍
Album zdjęć w linku
https://www.facebook.com/1979806925638026/posts/2350587285226653?s=100022066141429&sfns=mo