Nowy Oddział w Łodzi

Miło nam poinformować, że PW. Mat-Bud wychodząc naprzeciw potrzebom rynku w dniu 02.08.2017r. przejęło na zasadzie najmu długoterminowego nieruchomość w Łodzi przy ulicy Brzezińskiej 5/15 (sąsiedztwo m.in. centrum handlowe M1) na potrzeby nowo otwieranego Oddziału MAT-BUD IX Łódź. Do dyspozycji oddziału będzie hala magazynowa z częścią biurową o powierzchni łącznej 2 700 m2 oraz plac utwardzony 2 900 m2. Lokalizacja daje możliwości zwiększenia obszaru hurtowni wraz z rozwojem oddziału. Planowane początkowe zatrudnienie 12 osób.
Tak znaczący rozwój firmy w latach 2015-2017 jest efektem mądrej strategii firmy ukierunkowanej na dobrą współpracę z odbiorcami, dostawcami (głownie biznesem lokalnym) oraz społecznością. Działamy szybko, pomysł na otwarcie nowego oddziału zrodził się 14.07.2017r. Firma pomimo okresu urlopowego odnotowała w lipcu znaczący wzrost sprzedaży (obrót netto ponad 14 mln, 56% w stosunku do lipca ubiegłego roku). Prezes Zarządu Jacek Rutkowski podkreśla jednak, że to wszystko jest możliwie w dużej mierze dzięki zaangażowaniu właścicieli i całej załogi (w tym osób nowo przyjętych), których jednoczy wspólnota celów oraz działanie z pasją.

Przejęcie obiektu uczczono skromnym obiadem w gronie kierownictwa firmy i oddziału. Przebiegł on w przyjacielskiej atmosferze. Padło wiele ciekawych propozycji dotyczących dynamicznego rozwoju oddziału w Łodzi. Prawdopodobnie restauracja Agat przy ul. Strykowska 94 zostanie naszym firmowym lokalem w Łodzi, za dobrą kuchnię dziękujemy. Główny udziałowiec spółki Bogdan Pietras wraz z Prezesem Zarządu Jackiem Rutkowskim podziękowali osobom zaangażowanym w otwarcie oddziału i na ręce Dyrektora oddziału Konrada Rejkowskiego oraz jego zastępców m. in. Tomasza Królikowskiego (widoczni na zdjęciach) złożyli życzenia „wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia”. Uczestnicy spotkana doszli do wspólnych wniosków, że tajemnicą sukcesu w Łodzi są przyjacielskie relacje załogi z klientami, dostawcami, konkurencją oraz towarzyszący temu profesjonalizm.

Skład osobowy jest już prawie ustalony, ale pozostanie on jednak w części tajemnicą do czasu otwarcia. Trwa jednak jeszcze nabór, zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy. Jest jeszcze wiele do zrobienia, przede wszystkim adaptacja obiektu, wyposażenie i zatowarowanie. Zakończenie przebudowy oraz pełne zatowarowanie planowane jest na koniec sierpnia, ale od 16.08.2017 r. zapraszamy do odwiedzin.

Na nowym oddziale pojawili się już pierwsi goście, w tym P. Robert Szumicki Manager ds. rozwoju Sieci Budowlanej.Pl Sp. z o.o. oraz Prezes Zarządu Polskich Hurtowni Dachowych Sp. z o.o. P. Piotr Kośla, których to grup zakupowych MAT-BUD jest aktywnym udziałowcem. Panowie widoczni są na zdjęciach, dziękujemy im za aktywną pomoc w tworzeniu oddziału.

Już dzisiaj zapraszamy klientów, dostawców oraz partnerów na uroczyste i oficjalne otwarcie oddziału, które jest zaplanowane na dzień 08.09.2017r. godzina 17:00 w formie pikniku na terenie oddziału. Dla gości szykujemy wiele atrakcji. Poniżej widoczne są pierwsze zdjęcia z terenu obiektu.
[RED: Joanna Dura Asystent Prezesa Zarządu]