Obchody 90 rocznicy utworzenia Dywizjonu Okrętów Podwodnych w Gdyni

6 maja 2022r. Prezes MAT BUD Materiały Budowlane Jacek Rutkowski razem z Dyrektorem Mat-Bud Oddział 8 w Gdyni Kamil Tryk wzięli udział w obchodach 90 rocznicy utworzenia Dywizjonu Okrętów Podwodnych w Gdyni oraz złożyli hołd bohaterskim podwodniakom poległym w obronie Ojczyzny podczas II Wojny Światowej, wspólnie z delegacjami byłych i obecnych dowódców Okrętów Podwodnych składając wieniec na wodach zatoki z pokładu ORP Heweliusz.
W trakcie Uroczystej Zbiórki zostały wręczone Medale i odznaczenia a PW.MAT-BUD i Prezes Jacek Rutkowski jako przedstawiciel przedsiębiorców został wyróżniony pamiątkowym podziękowaniem.
Prezes Jacek Rutkowski podziękował w imieniu załogi za to zaszczytne wyróżnienie i podkreślił jak ważna jest obronność kraju tak w czasie pokoju, jak i w chwili gdy wróg stoi u granic.
Jak powiedział komandor Leszek Dziadek: Podwodniacy zawsze bronią granic, jednak bez zaplecza na stałym lądzie, bez tej kotwicy i wsparcia jakim jest lokalna społeczność, nie mieliby szans na wyjście w morze, bo tak jak społeczne zbiórki były początkiem powstania Dywizjonu, tak i dziś Dywizjon liczy na dobrą współpracę z mieszkańcami i przedsiębiorcami na wielu płaszczyznach życia codziennego.
Link do oddziału:
Asystentka Zarządu