Ogólnopolski Turniej World Karate Federation YAMABUSHI CUP

26.09.2020 r., po ponad półrocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, w Hala Widowiskowo-Sportowa w Świeciu, Stowarzyszenie Sportowe Yamabushi pod kierownictwem Prezesa-Senseja Andrzej Jankowski, Sekretarza Generalnego Polska Unia Karate, zorganizowało IX Ogólnopolski Turniej World Karate Federation YAMABUSHI CUP.
Turniej przeprowadzono zgodnie z ograniczeniami i wytycznymi MZ i GIS wynikającymi z pandemii a pomimo to wystartowało 241 zawodników z 25 klubów.
Było widać prawdziwego ducha walki i służby medyczne kilka razy pomagały przy urazach.
Z Przewodniczącym Rady Miasto Świecie Jerzy Wójcik, jako Prezes Zarządu MAT BUD Materiały Budowlane, Przewodniczący Rady Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem mieliśmy przyjemność reprezentować na zawodach wyżej wymienionych sponsorów i wręczać wyróżnienia, dyplomy, medale, puchary a było ich sporo.
Było też widać radość, satysfakcję i ostrą walkę u zawodników i trenerów.
Wśród działaczy na turnieju był ze swoim Klubem Wiceprezes Polskiej Unii Karate Mirek Adamowski a zawody sędziował osobiście, jako Sędzia Główny Szef Komisji Sędziowskiej Karate Jaroslaw Lewandowski.
Turniej drużynowo wygrali Nasi Stowarzyszenie Sportowe Yamabushi i zdobyło Puchar Burmistrza Miasta Świecie.
Drugie miejsce zajął Klub UKS Shodan ZDUNY.
Trzecie miejsce przypadło Gdański Klub Karate – Do.
Indywidualnie w walce o Puchar Naszej Fundacji Jacka Rutkowskiego Pomagajmy Razem, wśród Pań wygrały ex aequo:
Aleksandra Adamski
Adrianna Meller
Zofia Adamiak,
a w kategorii Panowie I miejsce zajął
Kornel Łazorczyk.
To był super turniej i pionierski w dobie pandemii za co należy szczególnie pogratulować i podziękować Sensejowi- Prezesowi Andrzejowi Jankowskiemu.