Pierwszy Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu 2020r. dla Mat-Bud

W dniu 29.01.2022 r. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. MAT-BUD Spółka z o.o. Sp..K. miało zaszczyt uczestniczyć w Jubileuszowej, XXX edycji Konkursu Business Centre Club ,,Lider Polskiego Biznesu”, zdobywając prestiżowe wyróżnienie – Pierwszy Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu 2020r.
Gala, z uwagi na Covid-19, odbyła się z opóźnieniem i wyjątkowo w Pałac Lubomirskich w Warszawie, w siedzibie BCC, hybrydowo, a nie jak dotychczas w Teatr Wielki – Opera Narodowa, w Miasto Stołeczne Warszawa, z udziałem kilku tysięcy uczestników, laureatów, wybitnych osobowości życia publicznego, gospodarczego, wzorem lat ubiegłych. Cóż, wymóg czasów.
W uroczystości uczestniczyło wąskie grono gości, laureatów konkursu, reprezentujących najlepsze firmy z całej Polski, przedstawiciele Kapituły, władz BCC jako organizatora a także Fundacja Studencka Młodzi-Młodym .
Firmę PW MAT BUD Materiały Budowlane reprezentowali osobiście Prezes Zarządu Komplementariusza-Komandytariusz Jacek Rutkowski oraz Bogdan Pietras Komandytariusz- Prokurent, założyciel- główny wspólnik.
Do Złotej Statuetki nominowanych zostało 35 firm z całego kraju, link do listy poniżej, https://www.bcc.org.pl/gala-liderow-polskiego-biznesu-2022/.
A wśród 14 laureatów-zdobywców, z Loży Toruńskiej i Bydgoskiej BCC Kujawsko-Pomorskie, znalazła się Firma Taurus Ochrona GRUP Sp. z o.o. Gratulujemy wszystkim nominowanym, wyróżnionym, a w szczególności zaprzyjaźnionej i współpracującej z nami Firmie Taurus Ochrona – Innowacje w bezpieczeństwie – Prezes Krzysztof Łęcki.
Firma Mat-Bud i Prezes Jacek Rutkowski jako laureaci Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu 2019, zgodnie z warunkami konkursu, zostali wyróżnieni pierwszym Diamentem do Złotej Statuetki za bardzo dobre wyniki ekonomiczne oraz prospołeczne zaangażowanie i udział w rozwoju kraju. Gratulujemy pozostałym 45 firmom wyróżnionym Diamentem, a szczególnie firmom z województwa kujawsko-pomorskiego: CYKORIA S.A. ( Cykoria. Gotowanie Jest Proste ), PIXEL Sp. z o.o., ( PIXEL ), Mentor S.A. ( Mentor S.A. ), MZK w Toruniu Sp. z o.o. ( MZK w Toruniu Sp. z o.o. ).
Dziękujemy kapitule za to zaszczytne wyróżnienie, trzeba jednak powiedzieć, że jest ono wynikiem dobrej pracy i sukcesem całej załogi, za które Bogdan Pietras i Jacek Rutkowski wszystkim dziękują. Mądrość, pracowitość, społeczna odpowiedzialność i wspieranie potrzebujących, a także dobra współpraca z partnerami biznesowymi to główne klucze sukcesu. BCC jest organizacją zrzeszającą przedsiębiorców, najbardziej ukierunkowaną na wyważony rozwój i dobro polskiej gospodarki, a także należną pozycję klasy średniej, co w obecnych czasach nie jest łatwe.
Konkursy i wyróżnienia BCC należą do grupy najbardziej prestiżowych i z tego też powodu jesteśmy wdzięczni dumni z uzyskanych laurów. W tej działalności ważne jest również dobre oblicze przedsiębiorców, w tym społeczna odpowiedzialność biznesu, działania na rzecz potrzebujących. Chciałabym nadmienić, że w trakcie poprzednich Gal wręczono również Medale Solidarności Społecznej, za zaangażowanie społeczne i pomoc potrzebującym, za propagowanie idei odpowiedzialności społecznej biznesu, za budowanie solidarności społecznej.
Prezes Jacek Rutkowski ( Przewodniczący Rady Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem ) , był wyróżniony tym Medalem w 2019r., jako jeden z grona ok.50 laureatów w historii RP.
Pomimo trudnych czasów Covid-19 , PW Mat-Bud osiąga dobre wyniki ekonomiczne, uczestniczy w przeciwdziałania i zwalczaniu skutków covidu.
Jak mówi Prezes: właściciele firmy, kadra zarządzająca i cała załoga dzięki wspólnocie celów, uczciwemu podziałowi zysków, mądrości, pracowitości i zaangażowaniu, śmiało patrzy w przyszłość traktując firmę jak drugi dom.
Rozważny rozwój, bezpieczeństwo zdrowotne, stabilizacja i pewność jutra na miarę czasów, na pewno wpłynęły na pozytywną ocenę przedsiębiorstwa.
Nie jest to łatwe i nie wszystko wychodzi tak jakbyśmy chcieli, ale w ogólnej ocenie uzyskane wyróżnienie wskazuje na przewagę pozytywów.
Galę transmitowały TVN 24, WP, Biznes 24, Interia, Business Insider Polska oraz media społecznościowe. Sprawne i dowcipne prowadzenie wydarzenia, przez Romana Młodkowskiego, dawało poczucie udziału w ważnym, ekscytującym wydarzeniu, w swobodnej atmosferze, link do wydarzenia poniżej:
Galę swoimi wypowiedziami zaszczycili min. Pani Grażyna Majcher-Magdziak ( dziękujemy za miłe słowa i określenie laureatów jako Herosów obecnych trudnych czasów). Głos zabrał również obecny z nami „duchem”, Prezes Zarządu i założyciel BCC, Marek Goliszewski, którego wypowiedzi zostały wcześniej nagrane i udostępniane w trakcie uroczystości.
PW.MAT-BUD znalazło się w gronie nagrodzonych Pierwszym Diamentem do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Prezes Jacek Rutkowski tuż po zakończeniu części oficjalnej udzielił ciekawego wywiadu dla telewizji BIZNES24. Zapraszam do obejrzenia i wysłuchania najważniejszych wystąpień ujętych w komentarzach.
Pomimo pandemii oraz zachowanymi reżimowi sanitarnemu, Gali towarzyszyła miła atmosfera, elegancki bankiet poprzedzony ciekawym koncertem.
Dziękujemy za wszystko i jak powiedział prezes, na koniec wywiadu, optymistycznie, powalczymy w nowej edycji o drugi diament.
Nominacje i wyróżnienia BCC są ważnym wydarzeniem dla wielu firm, również PW MAT-BUD, a także dobrym miernikiem ich wszechstronnej oceny.
Poniżej zdjęcia i linki do poprzednich wydarzeń, które zawsze były wyjątkowe, te są z udziałem naszej firmy:
Asystentka Zarządu PW MAT-BUD