Torun FIM Speedway Grand Prix of Poland

4.10.2020 r. w Motoarena Toruń pod hasłem 2020 Torun FIM Speedway Grand Prix of Poland.
Cóż zrobiłem bardzo ciekawego posta ale niestety gdzieś zniknął z niewiadomych powodów, może był za ciężki gatunkowo, ale może to i dobrze, bo pewnie wielu zrozumiałoby go opacznie i tylko miałbym kłopoty.
Było w nim dość sporo w kwestii przeprosin za buczenie, gwizdanie i obraźliwe słowa.
Na pewno grupom społecznym obecnym na Motoarenie jest dzisiaj szczególnie ciężko ale ja uważam, że Igrzyska Sportowe, arena, powinny kultywować starożytne idee i wartości sportu, tak więc Panie Premierze, Prezesie Rady Ministrów, Panie Mateuszu Morawiecki, przepraszam za wszystko i ma Pan super dzieci.
Ponadto, tak przy okazji i mimochodem chcę dodać, bez aluzji do Pana Premiera, że odpowiedzialność za Państwo to nie łatwy kawałek chleba, ale jak już ktoś się bierze za politykę, działalność samorządową, to powinien pamiętać taką dość znaną maksymę „vox populi, vox Dei”, wejść czasami w tłum i posłuchać prawdy. Ostatnie zdania niech każdy interpretuje jak chce. Jeżeli komukolwiek, w czymkolwiek uchybiłem to nieświadomie i bardzo za to przepraszam.
Ja jestem normalnie, nienormalny, dawno temu czytałem Platona, także Państwo Idealne, ale powinienem o tym zapomnieć i siedzieć cicho, bo już dawno stwierdzono, że to utopia a zatem do meritum.
Bartosz Zmarzlik #95 jako pierwszy polski żużlowiec w historii obronił tytuł Indywidualnego Mistrza Świata! W klasyfikacji końcowej tegorocznego cyklu Grand Prix o 16 punktów wyprzedzając Wicemistrza Tai Woffinden.
Ostatnia, ósma runda mistrzostw świata, rozegrana w Toruniu nie była łatwa dla młodego mistrza, ale udźwignął presję, w półfinale zapewnił sobie obronę tytułu, a na deser wygrał finał 8 rundy.
O srebrnym medalu musiał zadecydować wyścig dodatkowy, bowiem Tai Woffinden i Fredrik Lindgren mieli tyle samo punktów. Górą był Brytyjczyk. Tuż za podium mistrzostwa ukończył Maciej Janowski na 4 miejscu, ale zdobył 2 miejsce w 8 rundzie i zasłużenie zdobył a na trzecim miejscu uplasował się Laguta Artem.
Wielkie brawa dla wszystkich, bo walka do samego końca była wyrównana i niesamowicie zażarta.
W Mój Toruń nie mam chyba tak dobrych notowań jak w 2019 r., pomimo, że jako Prezes Zarządu MAT BUD Materiały Budowlane reprezentuję Sponsora Roku Sportu Miasto Toruń 2019 r. Jako Jacek Rutkowski Osobowość kraju 2019 r. w zakresie działalności społecznej i charytatywnej wyglądam chyba jeszcze gorzej ale to taka dobra lekcja i warto z niej wyciągnąć wnioski.
Pewnie funkcja Przewodniczącego Rady Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem i prawdziwego przyjaciela sportu pomogła mi i dostałem bilety na Grand Prix, od dobrych ludzi prywatnie, po 2 porządne bilety na 7 i 8 rundę. Dzięki będę to zawsze pamiętał.
Zatem na Motoarenie byliśmy firmowo, z większą grupą osób powiązanych biznesowo i była w kibicowaniu czysta przyjemność i prawdziwy duch sportu. Dziękuję m.in. Lafarge Polska za bilety.
Na pewno pandemia COVID-19 spowodowała, że przebieg Grand Prix, i oprawa, nie były tak bogate jak w 2019 r. (poniżej link do wydarzenia ubiegłorocznego ) ale i tak rewelacyjne na tle tego co się dzieje.
Niezmienny podziw i szacunek wzbudziła m.in. Pani Iwona Michałek Poseł na Sejm RP, wierny i sympatyczny kibic i miłośnik toruńskiego sportu za co dziękujemy i podziwiamy.
Nie sposób wymienić wszystkich znajomych, uczestników, ale było ich dużo, obostrzenia pandemii i tempo startów nie pozwoliły na wiele kontaktów, ale za to można było spokojnie podziwiać wszystkie biegi. Oznaczę tylko tych, których widziałem i jest taka opcja na FB.
Było super
Na koniec zdjęcia jak było w 2019 r. Cóż ja wtedy też trochę inaczej podchodziłem do sprawy.