WelScience in Bydgoszcz

W dniu 13.10. 2022 r., w Opera Nova w Bydgoszczy, rozpoczęło ważne wydarzenie, „WelScience in Bydgoszcz”.
Wykład inauguracyjne: „Pandemia Covid – 19 – świadomość a konsekwencje medyczne i społeczne” wygłosił prof. dr hab. Michał Kleiber– Polska Akademia Nauk, Przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO”. „Pandemia COVID -19, czyli jak stawiać czoła globalnym wyzwaniom” to był drugi wykład inauguracyjny prof. dr hab. n. med. Jacek Kubica – Kierownik Katedry Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Toruń Moje Miasto Toruń; Wydział Lekarski Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera UMK w Moje Miasto Bydgoszcz.
Po ciekawych prelekcjach rozpoczęła się dyskusja plenarna, w której wziął udział m.in. Senator Jan Rulewski. Głos zabrał również Prezes PW. MAT BUD Materiały Budowlane Jacek Rutkowski między innymi dlatego, że Firma jest „Liderem walki z pandemią” i „Liderem w dobie pandemii” Złotej Setki Kujaw i Pomorza, 2021 i 2022 r., zwracając uwagę na społeczna odpowiedzialność biznesu i zbyt małe i kompetentne oddanie, odpowiednich służb, w walce z Covid-19 .
Czeka nas ciekawa debata w panelach dyskusyjnych, zachęcamy do udziału..
Jak skomentował Prezes: „… W walce z pandemią, kryzysem energetycznym, skutkami wojny w Ukrainie – ważna jest społeczna inicjatywa, ale najważniejsze są właściwe systemy zarządzania i współpracy ośrodków władzy i wszystkich służb w Państwie, do rozwiązywania i minimalizacji najbardziej szkodliwych społecznie kryzysów, największych dla ludzkości problemów…”
Zachęcam do udziału w dyskusji panelowej, poniżej przedstawiam tematykę Konferencji:
I SESJA MEDYCZNA -„Pandemia Covid – przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”. Moderator: dr n. med. Paweł Rajewski, profesor WSNoZ – Rektor Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych dla województwa kujawsko-pomorskiego, dr n. med. Paweł Grzesiowski – ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19
Wojciech Koper – Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy wykład na temat: „Pandemia Covid – 19 okiem Państwowej Inspekcji Sanitarnej w województwie kujawsko-pomorskim”
prof. dr hab. Andrzej Tretyn – Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w latach 2012-2020 krótko o „Szczepienia przeciw Covid -19 – skuteczność, bezpieczeństwo”
II SESJA MEDYCZNA : „Zdrowie, relacje w związkach i życie seksualne Polek i Polaków w dobie pandemii Covid – 19”. Moderator: prof. dr hab. n. med. Aleksander Araszkiewicz – Kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii w Collegium Medicum w Bydgoszczy w latach 1995-2021, Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w latach 2007-2010; prof. dr hab. n. med. Zbigniew Izdebski – Kierownik Katedry Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii Uniwersytetu Warszawskiego, Kierownik Katedry Humanizacji Medycyny i Seksuologii Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego
prof. dr hab. Emilia Łojek – Katedra Neuropsychologii Klinicznej i Psychoterapii, Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego: „Trudności neuropsychologiczne w pandemii Covid – 19 jako doświadczenie społeczne”. Paneliści: dr hab. Monika Wiłkość – Dębczyńska, profesor UKW – Kierownik Katedry Psychologii Zdrowia, Wydział Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
I oczywiście w załączeniu fotorelacja z Inauguracji Konferencji.
Dziękujemy szczególnie Panom Jacek Janiszewski i Jakub Janiszewski za przygotowanie ciekawej Konferencji w Miasto BydgoszczMetropolia Bydgoska .pl
Asystentka Zarządu