Wielki Finał Misji Wakacje 2018

Zakończył się Wielki Finał Misji Wakacje!
Przez kilka godzin odbywały się pokazy wszystkich służb ratowniczych, a na koniec – zagrał i zaśpiewał zespół „Boys.
Swoje umiejętności zaprezentowali na wiślanej fali ratownicy WOPR, straży pożarnej i policja, wszyscy wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt pływający i środki ratownicze.
Mnóstwo atrakcji czekało również na lądzie. Służby rozstawiły namioty, w których promowali bezpieczne zachowania nad wodą i w ogóle podczas wakacji, uczyli udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Była wystawa strażackich pojazdów min. radiowozy i motocykle.
Mnóstwo atrakcji było również przy naszym stoisku.
Konkurs „narysuj swój wymarzony dom” cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe prace. 
Dziękujemy organizatorom i wszystkim osobom, które brały udział w realizacji festynu.
Była świetna zabawa.

Prezes Jacek Rutkowski dodaje:
Witam serdecznie wszystkich, a w szczególności Was Dzieci????????????????????????
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. Mat-Bud w Rozgartach pomaga w budowie domów ale także tworzeniu rodzin, jesteśmy prospołeczni.
Byliśmy Sponsor strategicznym Misji Wakacje, to brzmi poważnie ale wakacje to najpiękniejszy okres na odpoczynek i zabawę. Towarzyszą temu jednak pewne zagrożenia. Byli z nami przedstawiciele służb mundurowych, które pomagają uniknąć zagrożeń a jest ich dość sporo. Były bardzo ciekawe i pouczające pokazy także przy naszym stoisku.
Mój strój w otoczeniu mundurów i garniturów był kontrowersyjny ale ta koszulka sportowa i szorty plażowe były symbolem wakacji. Dziękuję wszystkim za obecność na imprezę i udział w naszych konkursach. Jesteśmy zawsze dla Was. Było dużo fajnej zabawy, konkursów i nagród. Największe podziękowania składam Marek Ciesielski Polska Press i naszej drużynie Joanna Dura Anna i Łukasz Kasprzak oraz z OSP Toporzysko Paulina Dusza Mirosław Buliński. Bardzo miłe było kolejne spotkanie z Panem Wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem i jego wspaniałą rodziną, godne szacunku i naśladowania????????????????????My też jesteśmy pro rodzinni????❤️????.
Dedykuję Państwu, jako symbol tej imprezy wspaniały album Phila Collinsa ” No Jacket Required” (” Marynarka nie obowiązuje”)

https://www.youtube.com/watch?v=t62ghsW32sc

Ps. Album Phila Collinsa został wydany w 1985 r i towarzyszy mi przez całe życie.
Ja też w 1985 r. zacząłem przygodę z wakacjami jako ratownik wodny w Bachotku koło Brodnicy.
W mojej szafie historycznej są mundury : ministranta, harcerza, ratownika wodnego, żołnierza, policjanta a obecnie strażaka i garnitury Prezesa.

Jako Prezes PW. Mat-Bud dziś byłem u Was w białych sandałach, plażowych szortach, sportowej koszulce i czerwonej czapeczce, żeby zaprosić do zabawy z Mottem ” zło dobrem zwyciężaj”♥️????♥️
Mój występ to nie był przejaw lekceważenia lecz taka demonstracja „garniturowca”, że my chociaż anonimowo też potrafimy się bawić i mamy czasami wakacje???????????????? Czułem się super i było super????????❤️????.
Do zobaczenia wkrótce.
Prezes Zarządu
PW. Mat-Bud
Jacek Rutkowski