Wioślarze w Mat-Budzie

Wyjątkowy dzień w Mat-Budzie i wyjątkowi goście.
Odwiedzili nas wielce utytułowani wioślarze Katarzyna Zillmann – polska wioślarka, mistrzyni świata i Europy. Finalistka mistrzostw świata juniorów w czwórce bez sterniczki z 2013 i mistrzostw świata młodzieżowców w ósemce ze sterniczką z 2014. Wielokrotnie stawała na podium Pucharu Świata. W 2017 zajęła 4. miejsce w czwórce podwójnej na mistrzostwach Europy, a następnie w tej samej konkurencji zdobyła srebrny medal mistrzostw świata. W 2018 została mistrzynią Europy i mistrzynią świata w czwórce podwójnej. W 2019 została wicemistrzynią świata w czwórce podwójnej oraz Mirosław Ziętarski – polski wioślarz, srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata, mistrz Europy. Na igrzyskach zadebiutował w 2016 roku w Rio de Janeiro. Wystąpił w czwórce podwójnej razem z Mateuszem Biskupem, Wiktorem Chablem i Dariuszem Radoszem. W eliminacjach zajęli drugie miejsce, co pozwoliło awansować do finału. Tam uplasowali się na czwartej pozycji, tracąc do medalowej pozycji 1,44 sekundy.
Prezes Jacek Rutkowski wraz z Panem Henrykiem Boś- prezesem Akademickiego Związku Sportowego UMK, przewodniczącym Rady Sportu podpisali umowę sponsorską, dlatego jest nam bardzo miło poinformować, że nasza firma będzie wspierać tych wspaniałych sportowców w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020. Na spotkaniu był również Pan Mariusz Szumański – trener klubowy oraz kadry olimpijskiej, Joanna Pietras-Kuczawska– wspólnik, Dyrektor Finansowy PW. Mat-Bud oraz Joanna Dura Dyrektor Działu Marketingu.
Prezes Jacek Rutkowski otrzymał wiosło z autografami sportowców, wręczył Kwiaty Katarzynie Zillmann z gratulacjami zdobycia brązowego medalu Mistrzostw Europy, nie obyło się bez drobnych firmowych gadżetów.

Przy okazji odbyła się konferencja prasowa, która nagrała telewizja TVP 3 Bydgoszcz.
Dziękujemy za miłe spotkanie i życzymy powodzenia.