Zbiórka dla pacjentów z COVID-19

ZBIÓRKA DLA PACJENTÓW COVID-19 Z Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Szpitala Wojewódzkiego ul. Krasińskiego 4/4a w Toruniu.
Wielu pacjentów z COVID-19 w wyniku nagłego pogorszenia stanu zdrowia trafia do szpitala nagle. Często są to placówki oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od domu i najbliższych. Chorzy nie mają szansy na przygotowanie się do pobytu w szpitalu i zabrania ze sobą najpotrzebniejszych rzeczy, a z uwagi na zakaz odwiedzin lub kwarantannę, rodzina często nie może uzupełnić tych braków – chorzy do szpitala trafiają więc bez podstawowych artykułów higieny.
W Toruniu właśnie ruszyła zbiórka, by pomóc chorym na COVID-19 i ułatwić im ten trudny pobyt w szpitalu.
Inicjatorem zbiórki są toruńskie firmy: Agencja Artystyczna TAMADA , PremiumLeasing24.pl – Leasing, Pożyczka Leasingowa, Kredyt, Graffico – reklamy do nieba, Kancelaria Prawno-Podatkowa FOCUS, Toruń, MAT BUD Materiały Budowlane, Karczma Gęsia Szyja
Zebrane produkty trafią do Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego Szpitala Wojewódzkiego ul. Krasińskiego 4/4a.
Zbiórka została uzgodniona z rzecznikiem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu oraz z pielęgniarką koordynującą Oddziału Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego, Panią Danutą Muchą.
Zbiórka będzie prowadzona w dniach 07.12.2020-20.01.2021 r. w godzinach 9:00-17:00.
Potrzebne produkty można przywieźć do: Bar Bistro Qrcze Pieczone, Toruń ul. Szosa Chełmińska 88 a/1.
Pacjenci z COVID-19 najbardziej potrzebują:
– ŚRODKI HIGIENY OSOBISTEJ:
mydło w kostkach, mydło w płynie, żele pod prysznic, chusteczki do nosa, wilgotne chusteczki, pasta do zębów, podpaski i tampony, szczoteczki do zębów, szampony, papier toaletowy, ręczniki papierowe, grzebienie, szczotki do włosów.
– PRZEDMIOTÓW UŻYTKOWYCH:
kubki, szklanki, ręczniki, papcie, szlafroki, poduszki, krzyżówki, długopisy.
– POŻYWIENIA (niepsującego się)
woda mineralna w małych butelkach, soki, batony, wafelki.
Gorąco zachęcamy do udziału w zbiórce.