Zwycięstwo zapaśników Boruta Olimpijczyk Zgierz&Radom w meczu z drużyną LOTTO Zapasy Bydgoszcz o Mistrzostwo Krajowej Ligi Zapaśniczej

W dniu 02.01.2018 r. w Hali MOSiR ul. Wschodnia 2, odbył się mecz zapaśniczy Boruta Olimpijczyk Zgierz&Radom z drużyną LOTTO Zapasy Bydgoszcz o Mistrzostwo Krajowej Ligi Zapaśniczej, pod patronatem Prezydenta Miasta Zgierza Przemysława Staniszewskiego (dobry gospodarz) i Prezydenta Miasta Radomia Radosława Witkowskiego.
Turniej zapowiadał zwycięstwo LOTTO Zapasy Bydgoszcz, jednak wola walki zwłaszcza dwóch ostatnich zapaśników spowodowało, że Boruta Olimpijczyk Zgierz&Radom dostała się do półfinałów. Zawodnicy Boruty-Olimpijczyk Wrestling Team pokonali LOTTO Zapasy Bydgoszcz 21:14 i już szykują się do rozgrywek play-off, gdzie zmierza się w walce o wielki finał PWPW KLZ z AZ Supra Brokers Wrocław.
Wystąpili m.in.: Roksana Zasina (wygrała w pięknym stylu), Nejman Mateusz, Marcin Majka z Radomia Michał Kośla, Fafiński Łukasz, Rutkowski Grzegorz.
PW. Mat-Bud był sponsorem Roksany Zasiny, która została Mistrzynią Krajowej Ligi Zapaśniczej.
Wspaniały, decydujący mecz rozegrał również Mateusz Filipczak który został wybrany MVP meczu. Mateusz w styczniu zostanie ojcem, trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że dziecko pójdzie w ślady ojca- o czym zapewniał nas w rozmowie.
Atmosfera meczu była wspaniała- dosłownie gala, na której spotkało się wielu przyjaciół sportu i miasta Zgierza.
Prezes Jacek Rutkowski wraz z Prezesem NIK Krzysztofem Kwiatkowskim powspominali „stare” czasy.
Konrad Rejkowski Dyrektor Mat-Bud Łódź oraz Prezes omówili z Prezydentem Miasta Zgierza Przemysławem Staniszewskim kwestię termomodernizacji.
Pan Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski Zastępca Przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Wiceprzewodniczącego Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego Członek Komisji Gospodarki i Rozwoju  (były hokeista) prezentował wizje rozwoju 3 dyscyplin sportu w mieście (z uwagi na tradycje) oraz infrastruktury, który to program Mat-Bud będzie wspierał z powodów biznesowych, ale także działalności na rzecz społeczności lokalnej.
Tort był pyszny, Prezes pooglądał, popodziwiał, ale wiadomo przyrzeczenia noworoczne (planuje schudnąć- widać już pierwsze efekty).

Oddział Mat-Bud w Łodzi wspiera klub Boruta Olimpijczyk Zgierz&Radom. Dyrektor Konrad Rejkowski odziedziczył zamiłowanie do zapasów w genach, jego dziadek Jan Rejkowski to znany trener zapasów z regionu łódzkiego- cześć jego pamięci.