Bal 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski

18 stycznia 2020 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki odbył się BAL 100-lecia upamiętniający jubileusz 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski. Organizatorem Balu był Prezydent Torunia Michał Zaleski wraz z małżonką Krystyna Zaleska. Miałem zaszczyt uczestniczyć wraz z reprezentantami MAT BUD Materiały Budowlane, z Bogdanem i Elżbieta Pietras. Firma była jednym ze sponsorów Balu. Wspaniała uroczystość. Jak zwykle Mariola Soczyńska jako główna organizatorka z ramienia Toruń Miasto Mój Toruń zorganizowała super bal pod każdym względem👏👏👏🙏🙏🙏. Była cała plejada ważnych osobistości ze wszystkich sfer życia🤩🤩🤩. Były pięknie przedstawione karty historii, wspaniała muzyka z udziałem mojej ulubionej Joanna Ewa Wiktoria, super jedzenie o co zadbał niezmiennie Hotel Filmar****. Był o północy piękny tort i cały czas parkiet pełen dobrych tancerzy🎂🍸🍾🥂💃🕺💫☄️💥👍❤️👍.

Miasto, Prezydent i wszystkie służby zadbali również o wyróżnienia dla naprawdę zasłużonych, długoletnich mieszkańców Torunia oraz potomków, co zostało uhonorowane tytułami Współczesnego Torunianina 100-lecia oraz Medalami 100-lecia. Wielkie gratulacje dla wszystkich wyróżniony i również organizatorów 👏👏👏🌹🌹🌹🇵🇱🇵🇱🇵🇱.

Proszę mi wybaczyć, że tak krotko napiszę o imprezie ale mój FB jest tak przepełniony, że trudno sobie radzę z publikacją obszernych materiałów a poza tym będzie na pewni całe mnóstwo pięknych relacji.

Cóż impreza bardzo duża, dynamiczna, bardzo bogata programowo i nie byłem w centrum uwagi a ponadto musiałbym chyba mieć drona aby wszędzie dotrzeć i sfotografować, sfilmować🤩🥰💫💫💫.
Proszę mi wybaczyć, że nie wymieniam i nie oznaczam Vipów, wyróżnionych, było ich tak wielu🙏🙏🙏💪💪💪.

Skupię się nad tym co dla mnie było ważnym elementem Balu, tak mądrze dobranym i sprawnie przeprowadzonym a mianowicie aukcje charytatywne i loterie fantowe, w których nasz stolik bardzo aktywnie uczestniczył na rzecz Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej.

Jako Prezes Zarządu PW Mat-Bud Jacek Rutkowski byłem jednym z darczyńców na licytację główną, obrazu olejnego na płótnie pędzla toruńskiej malarki młodego pokolenia Marta Brodowska – Portret Generała Józefa Hallera👍🇵🇱🇵🇱🇵🇱.
Ponadto nasz ( PW Mat-Bud) Medal Marszałka Józefa Piłsudskiego wykonany przez Bogusława Ziółkowskiego razem z Centrum Edukacji Młodzieży im ks.J.Popiełuszki w Górsku został podarowany przez Panią Mariolę Soczyńską.
Na licytacji tych przedmiotów nie było wstydu za co serdecznie dziękuję uczestnikom❤️❤️❤️ a szczególnie Jacek Krzyżaniak🙏👏❤️👍❤️👍🇵🇱🇵🇱🇵🇱.

Miałem też zaszczyt i przyjemność na aukcji zostać posiadaczem daru naszej Wielkiej Torunianki, malarki, graficzka, Pani Krystyny Szalewskiej- Gałdyńskiej . „Toruńska Jesień II” trafi do mojego gabinetu obok drugiego pięknego dzieła tej malarki Matki Boskiej😍❤️🥰💫👍❤️👍.

To była wyjątkowo piękna i wzruszająca uroczystość 😍🥰💫🇵🇱🇵🇱🇵🇱.