Gala Plebiscytu na sportowca Torunia 2019 – Mat-Bud sponsorem Roku!

28.02.2020 r. w Hotel Filmar**** w Toruniu odbyła się uroczysta Gala Plebiscytu na sportowca Toruń Miasto Mój Toruń 2019 roku. Podczas Gali ogłoszono wyniki XVIII Plebiscytu na „Sportowca Torunia 2019 Roku” Organizatorem Plebiscytu był Pan Prezydent Torunia Michał Zaleski oraz Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia z Panią Dyrektor Mariola Soczyńska na czele👏👏👏. PW. Mat-Bud MAT BUD Materiały Budowlane było jednym z partnerów Gali👍❤️👍.
Galę super poprowadził Mariusz Skałdanowski a uroczystość uświetnił występ Klaudia Marzec i INFINITO🌹🌹🌹👏👏👏.

2019 rok to szczególny rok sportowy dla Torunia. Potencjał sportowy naszego miasta został doceniony przez European Capitals and Cities of Sport Federation – organizację pozarządową przyznając Toruniowi tytuł „Europejskiego Miasta Sportu 2019”. Za całokształt działań podejmowanych w toruńskim sporcie Miasto Toruń znalazło się w gronie finalistów Nagród Biznesu Sportowego DEMES 2019 w kategorii Miasto Sportu obok Krakowa, Gdyni i Wrocławia. W 2019 roku toruńscy sportowcy reprezentowali miasto i kraj na wielu światowych, europejskich i ogólnopolskich arenach sportowych we wszystkich kategoriach wiekowych, w dyscyplinach olimpijskich i nieolimpijskich🥇🏆👏👏👏🇵🇱🇵🇱🇵🇱.
To także szczególny rok ze względu na przygotowania do Igrzysk Olimpijskich. Trzech zawodników: Katarzyna Zillmann, Mirosław Ziętarski i Jolanta Ogar zdobyło kwalifikacje olimpijskie na XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Tokio.
W uroczystościach wzięli udział: Pani Iwona Michałek Poseł na Sejm RP Iwona Michałek Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pan Michał Zaleski – Prezydent Miasta Torunia, Pan Henryk Olszewski – Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Pan Krzysztof Wolsztynski – Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku lekkiej Atletyki, Pan Marcin Czyżniewski – Przewodniczący Rady Miasta Torunia wraz z radnymi Rady Miasta Torunia, zastępca Prezydenta Miasta Torunia: Pan Zbigniew Fiderewicz, Konsul Honorowy Litwy – Pan Jerzy Bańkowski, Pan Piotr Błajeta – Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Sportowego, Laureaci, sponsorzy, prezesi, członkowie Rady Sportu, trenerzy, działacze toruńskich klubów sportowych, sympatycy toruńskiego sportu oraz media.
Wyróżnienia i statuetki anioła wręczono osobom, które w sposób szczególny angażują się w rozwój toruńskiego sportu. Wyróżnienia zostały przyznane na wnioski toruńskich klubów sportowych na podstawie uchwały RMT .
Wyróżnienia otrzymali:
1. Dominik Franciszkowski – Toruński Klub Żeglarski
2. Krzysztof Martyna – Uczniowski Klub Sportowy Kodokan
3. Krzysztof Niedzielski – Toruńskie Stowarzyszenia Żużlowe
4. Marcin Paradziński –Toruńskie Stowarzyszenia Żużlowe

W tegorocznym Plebiscycie na Sportowca Torunia 2019 Roku laureatów nominowanych przez toruńskie kluby sportowe w kategorii
za najwyższe osiągnięcia sportowe, wyróżnienia otrzymali:
🥇młodzieżowiec – Jędrzej Poczwardowski👏👏
🥇 Super Anioł – Halowe Mistrzostwa Świata Mastersów👏👏👏
🥇trener roku – Łukasz Żebrowski👏👏👏
🥇klub roku – Azs Toruń👏👏👏
🥇sponsor roku – Mat-Bud Sp. z o.o.😍😍❤️❤️🙏
🥇masters roku – Anna Arseniuk👏👏👏
🥇nagroda specjalna – Orlen Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej 👏👏👏
🥇wieloletnia działalność sportowa – Andrzej Piwonski.

Biorąc pod uwagę wyjątkowy Rok 2020 i przypadającą 100-rocznicę powrotu Torunia do wolnej Polski. Kapituła przyznała Nagrody Dodatkowe i Specjalne dla osób i stowarzyszeń, które szczególnie swoją działalnością wpisały się w rozwój toruńskiego sportu.
Wyróżnienia otrzymali:
Elżbieta Ryczek, Marian Gęsicki, Polski Cukier ToruńKonrad Kulpa👏👏👏.

Dużo się działo ale oczywiście najbardziej emocjonujący był plebiscyt na SPORTOWCA TORUNIA 2019 R🥇🏆☄️💥💫💫💫
Gratulacje⚽️🏀🏈⚾️🎾🏐🥏🎱🪀🏓🏸🏒🏑🥍🏏🏹🥊🥋🎽🛹🏂🪂🤼‍♀️🚣‍♀️🤸‍♂️🏇🚵‍♀️🚴👏👏👏
1.🥇– Mirek Ziętarski💫💫💫👏👏👏
2.🥈– Katarzyna Zillmann💫👏👏👏
3.🥉– Aaron Cel👏👏👏
4. Jolanta Ogar👏👏👏
5. Michal Raciniewski👏👏👏
6. Tomasz Kriezel👏👏👏
7. Karolina Karasiewicz👏👏👏
8. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew👏👏👏
9. Adrian Brzeziński👏👏👏
10. Konrad Kulpa👏👏👏

To była fajna impreza😍🥰❤️. Dziękuję pięknie w imieniu PW Mat-Bud za wyróżnienie, za wszystko Kapitule, działaczom, sportowcom i władzom samorzadowym🙏🙏🙏🌹🌹🌹👏👏👏.

Nie byłbym jednak sobą, Jacek Rutkowski i Przewodniczącym Rady Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem gdym nie ofiarował drobnych upominków.
Pani Iwonie Michałek kwiatów za to, że jest naszym wiernym kibicem i orędownikiem pomimo natłoku obowiązków🌹🌹🌹😍👍❤️👍.
I oczywiście temu największemu z wszystkich kategorii Michał Zaleski😍👍❤️👍❤️❤️❤️.
Panu Prezydentowi ofiarowałem Portret Honorowego Obywatela Torunia Jana Pawła II 🙏❤️🙏, także patrona Kujawsko-Pomorskie, dalsze rekomendacje są chyba zbędne.
To były dary serca😍❤️❤️❤️.