Podziękowania od Prezesa Stowarzyszenia Zdrowo Zabiegani Artur Woźniak za pomoc w organizacji XXIV Biegu im. Rodziny Milewskich

Dzisiaj, 22 września zainaugurowany został pierwszy turniej drugiej edycji Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Na uroczystości otwarcia byli przedstawiciele wielu środowisk: Ewa Kozanecka Poseł na Sejm RP, Marcin Swaczyna reprezentujący Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Andrzej CieślikPrezes Zarządu Pomorsko-Kujawskiej Izby Budowlanej, Marek Marszałek – Dyrektor Enea Operator, Dyrektor Szkoły w Łochowie Mirosław Donarski, Prezes- organizator ligi Arkadiusz Matczyński, Karol Jaroch współorganizator i sędzia główny, Jarosław Wiśniewski – prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego.

W turnieju wzięło udział aż 67 zawodników, z czego 46 osób w grupie debiutantów. W grupie debiutantów najlepsi okazali się bracia Wojciech i Robert Stróż z Łochowa a miejsce trzecie zajął Patryk Wójtowicz z SP63 w Bydgoszczy. Z kolei w grupie szachistów z kategoriami na pierwszych miejscach uplasowali się także bracia Kacprzak Kacper i Karol z SP63 w Bydgoszczy a miejsce trzecie zajął Stanisław Paprocki z SP w Borównie.

W zawodach brali udział zawodnicy z Bydoszczy, Borówna, Łochowa, Niemcza, Występu, Łochowa, Koronowa, Łubianki, Osielska, Rynarzewa, Białych Błót, Ciela, Torunia.

Było aż 12 pucharów i 24 medale, które ufundowała lokalna firma Future Home z Łochowa. Dyrektor szkoły ufundował olbrzymi puchar dla najmłodszego zawodnika, którym okazał się 6 letni Jakub Grzelak z Niemcza. Galeria Osielsko przekazała 3 nagrody, dla zwycięzcy turnieju w Grupie A i dla najlepszej zawodniczki w Grupie B i najmłodszej zawodniczki w Grupie B. Były to szachy, dyplomy, gadżety i puchar. Z kolei dyrektor Enei Operator przekazał okazały worek z nagrodami dla zwycięzcy grupy B (debiutantów). Marcin Swaczyna przekazał od Marszałka limitowane edycje komiksu o sławnych Polakach – Marianie Rejewskim i Janie Czochralskim. Ja ufundowałem 3 obrazy – reprodukcje natury. Oczywiście nagród było dużo, dużo więcej. Mariusz Kałużny przekazał nagrody z Centralnego Ośrodka Sportu, Ewa Kozanecka sejmowe gadżety (m.in. puzzle). Pozostałe nagrody były sfinsowane z funduszy sponsorów generalnych Enea Operator i Eximo Project, oraz PW Mat-Bud ( Paweł Andrzejewski również reprezentował firmę), Pro-Serwis, W7Konsulting, Family Park.

Jak zawsze na koniec losowane były też zaproszenia do ośrodków kultury: Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Family Parku, Salonu Wirtualnej Rzeczywistości Technetvr w Bydgoszczy.

Zawody dodatkowo upiększył występ zesppłu muzycznego złożonego z dwóch gitarzystów ze Szkoły Muzycznej w Górsku Agnieszka Witki.

Wszystkim tak się podobało, że nagrody znikały z zastraszającym tępie. Dla każdego było przewidziana nagroda, ale niekiedy bogactwo powodowało, że chęć posiadani kilku nagród była większa. Dobrze, że mamy tak znakomite osoby w naszej lidze, które są w stanie dostarczyć kolejne drobiazgi na następne turnieje

W trakcie rozmów w kuluarach padły obietnice dalszego wspierania ligi, fajnych nagród na jej zakończenie w czerwcu 2019r. Mamy nadzieję, że nie dotarliśmy jeszcze do wszystkich osób, które są zainteresowane taką formą rozwoju dzieci i spędzania czasu. Będziemy starali się dotrzeć do zawodników z Torunia, jeśli można prosić informujcie o lidze (strona http://edukacjaprzezszachy.pl). Naprawdę warto!

Podziękowania dla Prezesa Arkadiusza Matczyńskiego za organizację tej wspaniałej imprezy.
Czyli widzimy się 13 października w Zespole Szkół Budowlanych im. Gagarina w Bydgoszczy na 2 rundzie?

Film z otwarcia turnieju:

http://edukacjaprzezszachy.pl/wp-cont…/uploads/…/09/film.mp4