Obchody „Dwóchsetlecia Niepodległości Peru”

W dniu 4.07.2021 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki miało miejsce wyjątkowe wydarzenie Obchody „Dwóchsetlecia Niepodległości Peru”, zorganizowane przez Ambasada Peru w Polsce (Embajada del Perú en Polonia) i Konsulat Honorowy Peru w Toruniu ( Mój Toruń). Uroczystość została uświetniona Koncertem Toruńska Orkiestra Symfoniczna – z Muzyką Latynoamerykańską pod batutą Bartosz Żurakowski i Honorowym Patronatem Ekscelencji Pana Ambasadora Peru dr Alberto Salas Barahona, który w RP kończy swoją 6-letnią misję Ambasadora Peru w Polsce. Nie było tak aktywnego, niestrudzonego i bardzo skutecznego realizatora peruwiańsko-polskich relacji” kulturowych ale i gospodarczych – mówi o Panu Ambasadorze dr Stanisław Rakowicz, Konsul Honorowy Peru.
Było dużo przemówień i podziękowań oraz okolicznościowych upominków, ze strony :
Ja również jako Jacek Rutkowski, miałem przyjemność podziękować Panu Ambasadorowi za przyjacielskie relacje Panoramą Toruń Miasto, pędzla Aleksandra Popowa ( z miłą dedykacją „Embajador Alberto Salas Barahona Como recuerdo por Su cooperation con nuestro Voivodato. Amigo del Peru Jacek Rutkowski”) i bukietem symbolicznych biało- czerwonych róż.
Koncert miał swój wyjątkowo wzruszający moment Ekscelencja Ambasador w trakcie wykonywania Składanki Peruwiańskich Utworów najpierw przemile nucił i gestykulował w rytm muzyki, aż tu nagle poprosił do tańca Panią tłumacz i para wykonała piękny peruwiański taniec.
Uroczystość zgromadziła wiele osobowości regionu, które trudno wszystkie wymienić a uroczystemu bankierowi towarzyszyła miła atmosfera i kilka ważnych toastów zgodnie z peruwiańskim zwyczajem i etykietą.
Pan Maciej Wydrzyński otrzymał listy uwierzytelniające i powołanie na Vicekonsula Honorowego Peru. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
Ponadto na ręce Pani Minister Gladys Garcia Paredes, jako następczyni Pana Ambasadora Peru, w RP podarowałem bukiet symbolicznych biało- czerwonych róż z życzeniami dobrej służby dyplomatycznej w naszym gościnnym kraju
Jacek Książę Rutkowski
Prezes Zarządu PW MAT BUD Materiały Budowlane
Przewodniczący Rady