Prezes Jacek Rutkowski – Biznesmen 2022 Roku

W dniu 27.06.2023 r., w Holiday Inn, w Bydgoszcz ( Metropolia Bydgoska .pl ), odbyła się Gala Konkursu „Biznesmen 2022 Roku ” oraz „Lider Wspierania Przedsiębiorczości 2022”, organizowanego od wielu lat, przez Izba Przemysłowo-Handlowa Województwa Kujawsko-Pomorskiego, poznaliśmy tegorocznych laureatów.
Jest to Konkurs, w którym rozstrzyga wieloosobowa, Wielce Szacowna Kapituła, reprezentująca najważniejsze środowiska biznesowe i otoczenia biznesu w regionie.
Podczas tegorocznej edycji konkursu w kategorii „Średnie Firmy” Prezes PW MAT BUD Materiały Budowlane,Jacek Rutkowski, otrzymał prestiżowy tytuł „Biznesmena 2022 Roku” ze złotą pieczęcią i I miejscem, za co serdecznie dziękujemy Kapitule a prezesowi gratulujemy. Jest to piękne wyróżnienie oraz uhonorowanie trudnej roli menedżera we współczesnym świecie.
Laureatami konkursu w kategorii „Małe Firmy” zostali:
Marcin Puczyński z firmy Astex- Puczyńscy Tynki Kleje Farby Sp. z o.o.- wyróżnienie
Grzegorz Radzikowski z firmy Wytwórnia Materiałów Budowlanych TELE-STROP-SYSTEM – Biznesmen Roku z brązową pieczęcią, III miejsce,
Grzegorz Kuna z firmy Martens Kuna Spółka Jawna- Biznesmen Roku ze srebrną pieczęcią, II miejsce. W tej kategorii nie przyznano I miejsca.
Nagrody w kategorii „Średnie Firmy:
Ewa Grudowska z firmy Plast-Farb Sp. z.o.o., Biznesmen Roku z brązową pieczęcią, III miejsce
Sławomir Jankowski z firmy PIXEL Sp. z o.o. Biznesmen Roku ze srebrną pieczęcią, II miejsce
Jacek Rutkowski z PW Mat-Bud, Biznesmen Roku ze złotą pieczęcią I miejsce.
W kategorii „Duże Firmy” przyznano tylko tytuł Biznesmena Roku ze złotą pieczęcią – I miejsce Piotr Ślużyński – Belma Accessories Systems Sp z o.o..
Ponadto „Wyróżnienie specjalne” za „Zarządzanie Zespołowe” otrzymali: Andrzej Wosik, Włodzimierz Karolczak, Andrzej Buler- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EBUD – Przemysłówka.
Prezes Serdecznie podziękował Kapitule i Prezesowi Izby Piotrowi Terleckiemu, za to zaszczytne wyróżnienie, jego zdaniem najbardziej prestiżowe bo podkreśla dobre wyniki ekonomiczne firmy, społeczną odpowiedzialność biznesu i osobowość prezesa, w zakresie działalności na rzecz organizacji biznesowych, biznesu, otoczenia i najbardziej potrzebujących
Pragnę nadmienić, że w ciągu ostatnich 6 lat corocznie Prezes Jacek Rutkowski był wyróżniany jako „Biznesmen Roku” i trzykrotnie otrzymał tytuł ze Złotą Pieczęcią.
Na
Tytuły w konkursie „Lider Wspierania Przedsiębiorczości 2022” przyznano 5 laureatom:
Związek Pracodawców- Dzierżawców i Właścicieli Rolnych,
Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.,
Miasto Grudziądz,
Gmina Nowa Wieś Wielka,
Kujawsko-Pomorski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.,
Oficjalna część, uroczystości odbyła się z udziałem przedstawicieli instytucji, które od wielu lat obejmują konkurs honorowym patronatem:
Pan Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, reprezentowany przez Doradcę Jerzego Kowalika,
Sejmik Województwa Kujawsko – Pomorskiego Przewodnicząca – Pani Elżbieta Piniewska,
Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, którego reprezentowała Przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Pani Monika Matowska .
Prezes Izby Piotr Terlecki wręczył Bogdanowi Pietrasowi oraz prezesowi Jackowi Rutkowskiemu, akwarelę i list gratulacyjny z okazji jubileuszu 25-lecia firmy. Wspólnicy firmy Mat Bud, w związku z tym że mamy rok Mikołaja Kopernika, największego Polaka astronoma, wręczyli Panu Prezesowi Terleckiemu, popiersie z podziękowaniami za dobrą współpracę.
Z okazji Jubileuszu 25- lecia PW Mat-Bud był toast z życzeniami dalszych sukcesów dla firmy i Izby.
Po oficjalnej części Gali odbyło się Walne Zgromadzenie sprawozdawczo- wyborcze, udzielono absolutorium, poprawiono statut oraz ustalono działania na następny rok.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym, patronom, władzom IPH dobrej działalności i życzymy dalszych sukcesów.
Agata Kozłowska
Asystentka Prezesa Zarządu
PW Mat- Bud