35 bieg uliczny Dąbrowa Chełmińska – Ostromecko

1-2.X.2022r. odbył się 35 bieg uliczny Dąbrowa Chełmińska – Ostromecko. Zainteresowanie biegami znacznie zwiększyło się po okresie pandemii, która izolowała ludzi i zmuszała do ograniczonej aktywności ruchowej. Znakiem tych czasów stała się praca siedząca oraz siedzący styl życia. By zaspokoić potrzebę zdrowego trybu życia uprawiamy różne dyscypliny sportu. Jedną z bardziej dostępnych i popularnych dyscyplin jest bieganie, czego dowodem był 35 Bieg uliczny na trasie Dąbrowa Chełmińska – Ostromecko, który odbył się w niedzielę 2 października. Organizatorem biegu, jak co roku był LKS Ostromecko oraz Gmina Dąbrowa Chełmińska.
W niedzielne popołudnie, na starcie stanęło ok. 350 uczestników i uczestniczek w siedmiu kategoriach wiekowych. Wspierani przez osoby im
towarzyszące i kibiców, zawodnicy przebiegli dystans 7,5 km. Wszyscy startujący dobiegli do mety. W tym roku najszybciej na mecie zameldował się Adrian Przybyła z Iławy z czasem 00:23:31.95.
Po zakończonym biegu wręczono uczestnikom wyróżnienia i nagrody. PW.MAT-BUD Materiały Budowlane po raz kolejny dołączył do grona sponsorów, wspierając ideę biegów ulicznych. Dziękujemy Michałowi Nowakowskiemu Dyrektorowi ds. produkcji za bogatą fotorelację z przebiegu zawodów.
Prezes Jacek Rutkowski i załoga PW.MAT-BUD gratulują zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, życząc im dalszego rozwijania pasji i coraz lepszych wyników, a organizatorom dziękują za przygotowanie wydarzenia.
Asystentka Zarządu