Spotkanie wigilijno-noworoczne Kujawsko-Pomorskiej Rady Olimpijskiej

18.12.2021r. w Sali Konferencyjnej Stadionu Zawisza w bydgoszcz.pl odbyło się spotkanie wigilijno – noworoczne Kujawsko-Pomorska Rada Olimpijska połączone z prelekcją Or. ,,Olimpijczycy Regionu – Tokio 2020”, na które został zaproszony Prezes Jacek Rutkowski.
Prezes K-PRO Krzysztof Zieliński powitał zebranych gości: sportowców , trenerów, działaczy i sponsorów.
Prezes Jacek Rutkowski, MAT BUD Materiały Budowlane i Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem wspierają sportowców z naszego regionu – tak młodych adeptów , jak i Mistrzów Olimpijskich . Zaproszenie do wzięcia udziału w spotkaniu K-PRO było więc miłym akcentem we współpracy z gronem sportowców.
Miniony rok przebiegał pod znakiem Olimpíada de Tokio i trzeba przyznać, przyniósł nam wszystkimwiele doznań, m.in. radość i dumę z osiągnięć sportowców z naszego regionu. KUJAWSKO-POMORSKIE miało spory wkład w zdobywanie najwyższych laurów olimpijskich, bo aż 1422% olimpijczyków z Tokio to osoby z Kujawsko-pomorskiego, co przełożyło się na 35,71% udziału w zdobytych medalach.
Prezes K-PRO poinformował też zebranych o poczynionych krokach(uzyskano wymagane rekomendacje) aby od przyszłego roku K-PRO weszła w skład Polski Komitet Olimpijski.
Wręczone zostały też medale okolicznościowe Ireneusz Nitkiewicz radny Miasta Bydgoszczy oraz Zbigniewowi Leszczyńskiemu.
Asystentka Zarządu