32 Msza Święta, w intencji rozpoczynającego się sezonu żużlowego

12 marca 2022 r. , w Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Górsku, Gmina Zławieś Wielka, tradycje od wielu lat, odbyła się już 32 Msza Święta, w intencji rozpoczynającego się sezonu żużlowego, w której wzięli udział również przedstawiciele naszej Firmy, Prezes Zarządu Jacek Rutkowski, Z-ca dyr. ds. logistyki i zakupów Karol Siwka oraz Z-ca dyr. III Oddziału w Zławieś Mała.
O oprawę wokalno-muzyczną zadbała Agnieszka Witki z zespołem.
Msza została też wyemitowana w programie regionalnym TVP3 Bydgoszcz, dzięki wsparciu m.in. PW MAT BUD Materiały Budowlane.
Od wielu lat PW MAT BUD Materiały Budowlane i Prezes Jacek Rutkowski wspierają polski żużel – w naszym regionie , Kujawsko-Pomorskie , aktualnie kluby GKM Grudziądz, Stal ToruńJan Ząbik, obecne na mszy.
Byli oczywiście na mszy, przedstawiciele Apator Toruń, Abramczyk Polonia Bydgoszcz, żużlowcy, prezesi, władze klubowe, działacze sportowi, byli sportowcy oraz przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej wspierający ten widowiskowy „czarny sport”, tak u nas popularny.
Życzymy wszystkim zawodnikom jak najlepszych wyników i samych sukcesów tak na torze, jak i w życiu osobistym oraz zero kraks i urazów.
Żużel to pasja, skupiająca wielu fanów, dla których możliwość oglądania widowiskowych zawodów jest ogromnym przeżyciem – niech wiec ta pasja i jej źródło nigdy się nie kończy.
Szczególne podziękowania dla głównego organizatora mszy Janusza Błędowskiego księży z Diecezja Toruńska i Diecezja Bydgoska koncelebrujących mszę  oraz włodarzy regionu pana Wicewojewody Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w BydgoszczyJózef Ramlau, gmin, które wsparły uroczystość Toruń Miasto z obecnym Panem Prezydent Torunia Michał Zaleski z żoną, Zastępca Prezydenta Zbigniew Fiderewicz z żoną, Zastępca Starosty Powiat Toruński– Michał Ramlau. Oczywiście rolę gospodarza pełnił nasz nieoceniony Pan Wójt Jan Surdyka, z Zastępcą Wójta Gmina Zławieś Wielka Krzysztofem Rakiem i Przewodniczącym Rady Piotrem Pawlikowskim a także zasłużony działacz naszego regionu Przemysław Przybylski radny Sejmiku- Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Ponadto było sporo wiernych i miłośników sportu a po mszy w gościnnych murach Dom Kultury w Górsku Pan Wójt przyjął nas obiadem z pysznej Restauracja Leśniczanka.
Do zobaczenia na stadionach w równie dobrej atmosferze.
Poniżej link do fajnej relacji:
Wierny kibic żużla JR
Ps. Sporo zdjęć z samej mszy, ona była głównym przesłaniem, w intencji sportowców,
a oni sami już trenują do sezonu w cieplejszych miejscach.