34 Bieg uliczny na trasie Dąbrowa Chełmińska – Ostromecko

Znakiem naszych czasów jest praca siedząca oraz siedzący styl życia. By zaspokoić potrzebę zdrowego trybu życia uprawiamy różne dyscypliny sportu. Jedną z bardziej dostępnych i popularnych dyscyplin jest bieganie, czego dowodem był 34 Bieg uliczny na trasie Dąbrowa Chełmińska – Ostromecko, który odbył się w niedzielę 3 października. Organizatorem biegu, jak co roku był LKS Ostromecko oraz Gmina Dąbrowa Chełmińska.
W niedzielne popołudnie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych na starcie stanęło 310 uczestników i uczestniczek. Wspierani przez osoby im towarzyszące i kibiców, zawodnicy przebiegli dystans 7,5km. Wszyscy startujący dobiegli do mety.
Jako pierwsi linię mety przekroczyli: wśród mężczyzn Błażej Brzeziński, który przebiegł dystans w czasie 00:22:18.25 i wśród kobiet Marta Szenk z czasem 00:27:52.35.
Po zakończonym biegu wręczono uczestnikom wyróżnienia i nagrody. PW MAT BUD Materiały Budowlane po raz kolejny dołączył do grona sponsorów, wspierając ideę biegów ulicznych.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, życzymy im dalszego rozwijania pasji i coraz lepszych wyników, a organizatorom dziękujemy za przygotowanie wydarzenia.