Konferencja Biznes Trendy

W dniu 24.11.2022r. w Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze BCTW odbyła się konferencja ,BiznesTrendy zorganizowana przez Pracodawcy Pomorza i Kujaw , którego PW.MAT-BUD jest członkiem. Z firmy PW.MAT-BUD w konferencji uczestniczyły: Magdalena Grzębowska , Patrycja Kuczawska i Czesława Augustinowicz .
Konferencję otworzył Mirosław Ślachciak Przewodniczący Zarządu Pracodawców Pomorza i Kujaw a Zbigniew Ostrowski – Wicemarszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego podkreślił znaczenie środków unijnych dla rozwoju regionu i przedsiębiorstw.
Wśród kilkunastu prelegentów i panelistów z biznesu i samorządów, znalazły się tak uznane autorytety jak prof. Andrzej Blikle , który przedstawił tworzenie ,,organizacji turkusowych” z samozarządzającymi się zespołami ludzi. Taka forma prowadzenia przedsiębiorstw staje się coraz popularniejsza.
Przemysław Galiński, Maciej Tesławski czy Jowita Michalska, dzięki którym można było zapoznać się z najnowszymi trendami w rozwoju informatyzacji przedsiębiorstw i nowatorskimi spojrzeniami na prowadzenie i rozwój firm w dobie szerokich kompetencji cyfrowych.
Agata Filipowicz-Rybicka reprezentująca Alior Bank SA , przedstawiła sytuację na rynku w kontekście ewentualnej recesji gospodarczej.
Magdalena Urbaniak, Marcin Chlebowski, Justyna Hernas, dr Piotr Wiśniewski, Krzysztof Kusiak, Jarosław Ostrowski, Radosław Ratajczak, Adam Stańczyk również podzielili się wiedzą i doświadczeniem związanym z wykorzystaniem środków unijnych, rozwojem nowatorskich przedsiębiorstw opartych na cyberprzestrzeni, oraz zależnościach spersonalizowanej reklamy regionalnej wpływającej na lepszy odbiór informacji przez potencjalnych klientów. Budowanie marki i tworzenie dobrych strategii rozwoju w obecnych czasach musi być oparte na cyfryzacji i łatwości dostępu do różnorodnych platform społecznościowych.
Prezes Jacek Rutkowski skomentował, że nowe trendy pracy w cyberprzestrzeni stają się stałym ogniwem w funkcjonowaniu firm a sama konferencja jest trwałym ogniwem w kalendarzu wydarzeń dotyczących innowacyjności biznesowych w kujawsko-pomorskie.
Asystentka Zarządu