Mat-Bud sponsorem Mistrzostw Polski w Szachach

W dniu 28.04.2021r. w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy odbyło się uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski w Szachach.
Mistrzostwa objął honorowym patronatem Prezes Rady Ministrów RP, Pan Premier RP Mateusz Morawiecki, który wystosował do uczestników okoliczne przemówienie.
Jako Prezes Zarządu Komplementariusza- Komandytariusz PW MAT-BUD, miałem zaszczyt uczestniczyć w Gali rozpoczęcia mistrzostw. Firma

MAT BUD Materiały Budowlane jest jednym ze sponsorów mistrzostw.
W uroczystości wzięło udział wielu przedstawicieli kluczowych dla gospodarki firm m. in. LOTTO. Radość wygrywania. PGNiG Grupa Kapitałowa, Poczta Polska, Nitro-Chem S.A., Grupa Azoty, Polskie Przetwory.
Pan Minister Łukasz Schreiber, Sekretarz Stanu do Spraw Parlamentarnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wybitny szachista, rodowity Bydoszczanin, , który wziął również udział w pierwszym turnieju.
Jako Firma Mat-Bud życzymy sukcesów wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza wspieranej przez nas Alicji Śliwickiej mieszkance Torunia.
W uroczystości również wziął udział Pan Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz Minister z Kancelarii Prezydenta RP
Dla Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem była to również bardzo miła uroczystość, ponieważ na Gali został wyróżniony prestiżową statuetką Hetmana 2019 Wiceprezes Zarządu Fundacji Arkadiusz Matczyński za projekt Edukacja przez szachy.
Fundacja wspiera szachy, tę królewską dyscyplinę sportu.
Międzyszkolna Liga Szachowa i projekt Edukacja przez Szachy, są to programy w dużej mierze realizowane dzięki determinacji i zaangażowaniu rodziny Arka, żony Gosi i syna Mariusza.
Mam przyjemność również być przewodniczącym komitetu honorowego Międzyszkolnej Ligii Szachowej.
Jako firma i fundacja aktywnie uczestniczymy w wspieraniu działalności Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego, dziękujemy prezesowi

Jarosławowi Wiśniewskiemu. Dziękujemy również Polskiemu Związkowi Szachowemu Panu
Radosławowi Jedynakowi – Prezesowi Polskiego Związku Szachowego.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym statuetką Hetmana 2019 oraz 2020.
Polska zajmuje czołowe miejsca w tej dyscyplinie sportowej, która jest ważnym ogniwem intelektualnego rozwoju dzieci i młodzieży.
Pan Premier i obecny rząd wspiera szachy, ale na sali padło wiele głosów, że szachy miały poparcie sfer rządzących niezależnie od tego jaka była większość parlamentarna.
To piękne, że sport jest poza podziałami. Mistrzostwa będą trwały do 08.05.2021r.
Jako skromny sponsor i sympatyk będziemy obserwować zmagania, kibicować i gratulować zwycięzcom.
Dziękujemy również za piękną oprawę muzyczną.