Mistrzostwa strażaków w formule FireFit Champions Europe Toruń 2022

W Toruniu 10-11 czerwca 2022 r. i odbyły się mistrzostwa strażaków w formule FireFit Champions Europe Toruń 2022.
Widowiskowa impreza, rozgrywana w scenerii toruńskiej starówki, przyciąga co roku mocną obsadę zawodników oraz liczne grono widzów. Oprócz rywalizacji ogólnopolskiej w ramach Mistrzostw Polski, w zawodach TFA Poland zmagali się strażacy z całej Europy. W tym roku udział wzięły ekipy strażackie z Francji, Słowacji, Niemiec, Estonii i Wielkiej Brytanii.
Bazą rozgrywek był Rynek Nowomiejski, gdzie uczestnicy mieli do pokonania, w jak najkrótszym czasie tor zadań, które nawiązywały do typowych sytuacji zagrożeń, do jakich wzywani są na co dzień strażacy.
PW.MAT-MAT i Prezes Jacek Rutkowski po raz kolejny wsparł organizację zawodów oraz ufundował II nagrodę w kategoriach sztafet Open, którą otrzymał zespół KW PSP POZNAŃ. Nagrodę w imieniu firmy wręczała Asystentka Prezesa Zarządu Czesława Augustinowicz.
W kategorii open wygrał Rafał Bereza z KM PSP Chełm (grupa wiekowa 18-40 lat), który osiągnął czas 1:20:96. To jego kolejne zwycięstwo w toruńskich zawodach, triumfował tu już m.in. w 2015, 2016 i 2018 r oraz był nominowany w latach 2020-2021
Zawody rozgrywały się w kilkunastu kategoriach: 8 indywidualnych, 5 kategorii tandemów o raz 3 kategorie sztafet.
Wspaniała pogoda pozwalała uczestniczyć widowni w obserwowaniu zmagań, jednak dla zawodników było to dodatkowe obciążenie, gratulujemy osiągniętych wyników, bo w tych warunkach przebieg zawodów był zbliżony do warunków panujących podczas działań bojowych.
W ceremonii wręczenia nagród i zakończenia zawodów uczestniczył Prezydent Torunia Michał Zaleski, który pogratulował zwycięzcom, wręczył im medale, puchary, nagrody oraz zaprosił do ponownego odwiedzenia miasta. Podziękowania były skierowane również do wszystkich zaangażowanych w obsługę zawodów a w szczególności dla sponsorów, którzy ufundowali nagrody oraz wsparli organizację imprezy.
Szczególne podziękowania przekazano Kazimierzowi Stafiej, który nazwany ,,ojcem założycielem” wspólnie z prezydentem Torunia wręczał nagrody zwycięzcom.
Wspaniała atmosfera jaka panowała na toruńskim Rynku Nowomiejskim zachęcała przechodniów do obserwowania zawodów i oklaskiwania zwycięzców. Dla dzieci i młodzieży były stanowiska, gdzie mogły spróbować swoich sił z dużo mniejszym strumieniem wody i slalomem. Tu atmosfera dobrej zabawy była najważniejsza.
Mamy nadzieję, że w poniższej fotorelacji udało nam się uchwycić ducha sportowej rywalizacji jaki w tym dniu panował wśród braci strażackiej. Bo być strażakiem to brzmi dumnie.
Asystentka Zarządu