Zawody wioślarskie „Run&Row”

W dniu 23 września 2018, w Toruniu odbyły zawody wioślarskie „Run&Row”.
Są to zawody, ósemek wioślarskich ze sternikiem.
Zawody rozpoczynały się na Rynku Staromiejskim i tam też się kończyły.
Zawodnicy musieli zmierzyć się z dystansem 4 km biegu z łódką i całym osptrzętem (około 100 kg) oraz z 6 km wiosłowania na wodzie , po powrocie na Rynek Staromiejski, każdy z zawodników musiał pokonać jeszcze 500m na ergometrze wioślarskim.
W zmaganiach wzięło udział 6 osad z Krakowa, Płocka, Wrocławia, Bydgoszczy, Szczecina i oczywiście gospodarze z Torunia.
Na podium uplasowały się osady:
3. AZS Szczecin (Akademicki Związek Sportowy).
2. PTW Płock (Płockie Towarzystwo Wioślarskie).
1. AZS UMK Toruń ( Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika).
W naszej zwycięskiej osadzie szlakował utytułowany reprezentant Polski, Mirek Ziętarski(Olimpijczyk z Rio de Janeiro, wicemistrz Europy i Świata w dwójce podwójnej.Trenerem zwycięskiej osady jest Mariusz Szumański.
Czwarte miejsce zajęła zaprzyjaźniona osada z Lotto Bydgostia
Swoją obecnością zaszczyciła nas Katarzyna Zillmann tegoroczna mistrzyni Europy i Świata w Czwórce podwójnej kobiet bez sternika zawodniczka AZS UMK Toruń.
PW Mat-Bud było jednym ze sponsorów bo kocha sport.
Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski główny sponsor, wspierany przez Zastępcę Zbigniewa Fiderowicza, posłankę Iwonę Michałek, UMK, Toruń Plaza – kluczowych sponsorów wykazał się jak zwykle niespotykaną energią i oddaniem dla sportu. Brawo Panie Prezydencie ja wręczyłbym Panu brylantowy medal. Kiedyś trochę wiosłowałem i tu widziałem ogromną wolę walki. Najwięcej dali z siebie sternicy bo oni nie mają takiej kondycji tak więc dla nich wielki szacun. Fajnie tez walczyła młoda załoga z Bydgoszczy. Super pomysł na zawody, gratuluję pomysłodawcom.
Tomasz Tomek Kaczyński dzielnie i profesjonalnie prowadził i relacjonował zawody.
Do zobaczenia w przyszłym roku.