110 rocznica powstania OSP Rzęczkowo

W sobotę 18 listopada Prezes Zarządu Jacek Rutkowski uczestniczył w Jubileuszu 110 Rocznicy powstania OSP Rzęczkowo.
Początki straży pożarnej w Rzęczkowie to rok 1923. Od tego czasu tradycje pożarnicze kultywowane są w wielu domach i przekazywane z ojca na syna .
Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą święta w kościele pw. Świętego Walentego w Łążyn, Gmina Zławieś Wielka. Po wspólnej modlitwie w intencji członków OSP w remizie w Rzęczkowie rozpoczęła się uroczystość nadania jednostce nowego sztandaru. MAT BUD Materiały Budowlane oraz Prezes Zarządu Jacek Rutkowski od wielu lat wspierają Ochotnicze Straże Pożarne i również tym razem wsparli organizację jubileuszu oraz ufundowanie nowego sztandaru dla OSP Rzęczkowo. W podziękowaniu za pomoc otrzymali od OSP Rzęczkowo pamiątkowy medal.
W obchodach uczestniczyli między innymi Starosta Toruński Marek Olszewski, komendant miejski PSP w Toruniu st. bryg. Sławomir Reszkowski, Wójt Gmina Zławieś Wielka Jan Surdyka. Podczas uroczystości Prezes Zarządu Jacek Rutkowski pogratulował Zbigniew Sosnowski – Poseł na Sejm RP zasłużonemu działaczowi OSP wyboru na kolejną kadencję oraz wręczył popiersie Mikołaja Kopernika wydane z okazji 550 rocznicy jego urodzin z życzeniami sukcesów oraz dobrego reprezentowania w Parlamencie.
Gratulujemy Prezesowi OSP Rzęczkowo Wiesławowi Voss, Naczelnikowi Arkadiuszowi Malcowi pięknego jubileuszu a wszystkim druhom i druhnom składamy najlepsze życzenia na kolejne lata służby.
Poniżej zdjęcia z prywatnych zbiorów Prezesa Jacka Rutkowskiego.
Agata Kozłowska
Asystentka Prezesa Zarządu
Jacek Rutkowski