Finał Białego Misia w Łuczniczce

26.02.2019 r. rozegrał się Finał Białego Misia w Hala sportowo-widowiskowa Łuczniczka. Cztery szkoły walczyły o mistrzostwo Bydgoszczy. Zwycięzca turnieju dostał przepustkę do wojewódzkiego etapu (Sprawny Miś) – z najlepszymi szkołami z Włocławka, Torunia, Inowrocławia i Grudziądza. Była to już 51. edycja turnieju Białego Misia. Odbyło się dwanaście turniejów, z których zostały wyłonione cztery drużyny. W finale walki o mistrzostwo Bydgoszczy stanęli uczniowie SP 16, SP 37, SP 48 i SP 64.
IV miejsce zajęła SP 48, która zdobyła 52 pkt, ????????nagrody wręczył Pan Karol Cygan- Prezes Envio Group,
III miejsce zajęła SP 64, która zdobyła 76 pkt, ????????nagrody wręczyli Pani Joanna Sawaśko-Duda Dyrektor Centrum Handlowego RONDO oraz Prezes PW. Mat-Bud Jacek Rutkowski,
II miejsce zajęła SP 16, która zdobyła 84 pkt, ????????nagrody wręczyli Pan Krzysztof Kozłowski Prezes Zakładów Chemicznych Nitrochem S.A. oraz Pan Daniel Mackiewicz kierownik marketingu Portu Lotniczego w Bydgoszczy,
I miejsce zajęła SP 37, która zdobyła 88 pkt, ????????nagrody wręczyli Pan Waldemar Olter Rzecznik prasowy oddziału Bydgoskiego Enea Operator oraz Pani Dominika Kamińska przedstawicielka Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 SA
Finał był bardzo emocjonujący i wyrównany. Przed finalistami było piętnaście konkurencji, w których liczyła się szybkość i dokładność wykonywania poszczególnych zadań. Za zwycięstwo w każdej maksymalnie można było zdobyć 8 punktów (6 za drugie miejsce, 4 za trzecie i 2 za czwarte). Mistrzowskiego tytułu broniła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 16, która w minionym roku – w jubileuszowej edycji wygrała mistrzostwo Bydgoszczy, a potem jeszcze finał wojewódzki. Kibice gorąco dopingowali młodych sportowców.????☺️☺️