Bydgoski Jarmark Świąteczny

18 listopada 2023r. ruszyła kolejna edycja Bydgoski Jarmark Świątecznyw Moje Miasto Bydgoszcz który staje się ważnym akcentem świątecznym i stałym elementem kalendarza Metropolia Bydgoska .pl
15 grudnia 2023r Podczas tegorocznej edycji Bydgoski Jarmark Świąteczny odbędzie się wystawa Szopek Bożonarodzeniowych z zapałek Artysty- Przyjaciela ze Słupowo Przemka Kozłowskiego Świat Zapałek Przemysława Kozłowskiego którą MAT BUD Materiały Budowlane wraz z Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem pomogli zorganizować. Przemek Kozłowski oraz Prezes Jacek Rutkowski poznali się jako Osobowości Kujawsko-Pomorskie 2018 r. Przemek Kultury, Prezes Biznesu w Plebiscycie Redakcji Gazeta Pomorska Express Bydgoski Nowościi ich przyjaźń trwa do dnia dzisiejszego.
Odwiedzają się i wspierają, a Najważniejsze Szopki Bożonarodzeniowe wykonane przez Pana Przemka z pomocą Mamy Basi i żony Magdaleny powstają też trochę z Prezesa kibicowaniem i inspiracją gdzie zostaną podarowane, bo Pan Przemek to Człowiek o Wielkim Sercu-Filantrop . Duma i wizytówka Gmina Sicienko.
Pan Przemek najbardziej zasłynął jako twórca szopek bożonarodzeniowych z zapałek. Ma ich na koncie ponad 40 i liczne wystawy.
Kilka słów o jego największym dziele:
Wysoka na ponad 1,5 metra i długa na prawie 3. Tak wygląda największa szopka z zapałek na świecie. Do jej stworzenia Przemysław Kozłowski potrzebował ponad 266 tys. zapałek i 10 miesięcy ciężkiej pracy. Wyjątkowa Szopka 15.12.2021 r. pod okiem artysty i z pomocą TVP3 Bydgoszcz– dyr. Michał Rybicki, red. Kinga Wasilewska trafiła jako dar do Papież Franciszek.
Kolejna Szopka składająca się z 78059 zapałek, nad którą praca trwała ponad trzy miesiące trafiła do Agata Kornhauser–Duda. Prace Pana Przemka trafiły również do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaj Bogdanowiczoraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki
Przemysław Kozłowski pasjonuje się sztuką od dziecka. Tworzy, wystawia swoje prace, zdobywa też liczne nagrody i wyróżnienia. – Na pierwszą wystawę szopek przyszło dużo ludzi, szopki zrobiły ogromne wrażenie.
Jako MAT BUD Materiały Budowlane, Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem oraz przyjaciele Pana Przemka Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia stoiska 15 grudnia 2023r i oczywiście zakupu pięknych własnoręcznie robionych szopek, w które Pan Przemek wkłada ogrom pracy oraz całe swoje serce.
Agata Kozłowska
Asystentka Prezesa Zarządu
Jacek Rutkowski
Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem