Dzień Budowlanych

25.09.2020 r. w Bydgoszczy, w Best Inn Hotel odbyła się uroczystość z okazji Dnia Budowlanych dla Członków Pomorsko – Kujawskiej Izby Budownictwa. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 spotkanie miało charakter zamknięty, bez gości z zewnątrz ale za to były dwa ciekawe panele tematyczne:
 „Bieżąca sytuacja sektora budownictwa i jego przyszłość w perspektywie średniookresowej” – wystąpienie dr Damian Kaźmierczak – eksperta finansowego Polski Związek Pracodawców Budownictwa , pracownika naukowego Uniwersytet Łódzki , w spotkaniu uczestniczył również Prezes PZPB Jan Styliński,  „Zmiany w prawie budowlanym” – wystąpienie mec. Małgorzaty Rogowicz – Angierman z firmy Vintage Consulting wraz z prezentacją firmy. Wystąpił również okolicznościowe honorowy członek Izby Poseł na Sejm RP Jan Szopiński.
Miała również miejsce prezentacje nowego członka P-KIB Firmy Arsanit Polska dokonana przez Wojciech Szatkowski.
ŠKODA Bieranowski przedstawiła ciekawą ofertę aut i umów flotowych na markę ŠKODA Polska.
Były jubileuszowe statuetki z okazji 30-lecia działalności dla członków – Firm Corpinex Pzb Marian Karaszkiewicz z Inowrocławia i

Bohamet – Armatura – Henryk Bogusz.
Spotkał mnie również zaszczyt-przyjemność przyjęcia gratulacji od Kolegów z okazji uzyskania tytułu Osobowości Kraju 2019 r. w kategorii Działalność społeczna i charytatywna” w Ogólnopolskim konkursie Polska Press Grupa.
Gratuluję kolegom-jubilatom w imieniu własnym i całej załogi MAT BUD Materiały Budowlane oraz składam wszystkim budowlańcom najlepsze życzenia.
Ja prezent dla wszystkich PW MAT-BUD zorganizowała i wam też przesyła Koncert Wokalno-gitarowy Jacek Beszczyński, Jacek Beszczyński – strona koncertowa gitara i wokal oraz Krzysztof Kwiatkowski-gitara. No i na koniec super jadło z grilla, napoje i swojskie klimaty.
Pozdrawiam ciepło
Jacek Rutkowski
No i na koniec parę zdań o Święcie Budowlanych
Dzień Budowlańca jest corocznym świętem, które obchodzone jest dokładnie 25 września. Kalendarz budowlańca tę datę ma zaznaczoną specjalnym kolorem, ponieważ to ważne święto dla wszystkich pracowników budowlanych. W tym roku Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa zorganizowała Dzień Budowlańca w Hotelu Best Inn w Bydgoszczy. W ten szczególny dzień firmy budowlane mają okazję do wspólnego świętowania, celebrowania profesji, nagradzania się za ciężką pracę, wymieniania się poglądami oraz integracji. Często Dzień Budowlańca jest też momentem, w którym dochodzi do roztrząsania problemów branży. Większość z nas wie przecież, jak wyglądają realia pracowników branży budowlanej. W roku 2020 tych problemów, całkiem nieoczekiwanie, jeszcze przybyło.
Z okazji Dnia Budowlańca, składamy serdeczne życzenia wszystkim pracownikom związanym z budownictwem. Życzymy samych sukcesów zawodowych, wielu wygranych przetargów, wspaniałych relacji z inwestorami, ciągłego rozwijania się, innowacyjnych pomysłów i projektów, a także satysfakcji z wykonywanej pracy i w dalszym ciągu tak znaczącego wkładu w rozwijanie Polski.