Lew Biznesu 2021 i Lew Biznesu 2021 Czytelników

Mam Państwu do zakomunikowania, dla mnie dość ważną informację, stanowiącą miłe uhonorowanie wypadkowej dwóch ważnych czynników. Bardzo dobrych wyników PW MAT BUD Materiały Budowlane w ostatnich latach a także moich jako Prezesa jednoosobowego zarządu komplementariusza, komandytariusza Spółki. Jest to bez wątpienia dobra ocena wspólników, całej załogi firmy i jej partnerów za co wszystkim pięknie dziękuję.
Działań prospołecznych i charytatywnych moich, jako Jacek Rutkowski a także założonej przeze mnie Fundacja Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem ( jestem fundatorem i Przewodniczącym Rady ). W tej kwestii największe podziękowania składam Członkom Zarządu Fundacji najbardziej aktywnym Joanna Dura i Paweł Andrzejewski.
To dzięki temu wszystkiemu, dzięki prawdziwie dobrym wynikom i prawdziwym czynom Redakcja magazynu Law Business Quality przedstawiła mnie do tytułu „LEW BIZNESU 2021″.
Jak piszą „…Poprzez nasz plebiscyt chcemy wspierać i promować mężczyzn ceniących własny rozwój i samodoskonalenie, odważnie dążących do celu, często podejmujących ryzyko zawodowe, kierujących się zasadami biznesowego fair play.
W tym roku po raz czwarty pragniemy nagrodzić właścicieli dynamicznie rozwijających się firm, cechujących się nieposzlakowaną opinią wśród klientów i kontrahentów. Osoby, które cechuje śmiałość w podejmowaniu nowych wyzwań oraz wchodzenie odważnie w nowe projekty. Chcemy nagrodzić mężczyzn, których działanie na arenie biznesowej to połączenie rzetelności, sumienności, fachowości i odpowiedzialności za wykonywaną pracę. Panów, którzy potrafią współpracować i wiedzą, że sukces na własną rękę jest niemożliwy do osiągnięcia.
W konkursie pod uwagę brany jest m.in. oryginalny pomysł na biznes (prowadzony minimum 2 lata), umiejętność promocji i PR, zdolność nawiązywania relacji z klientami, działalność społeczna i charytatywna, zdobyte nagrody, wyróżnienia, rekomendacje klientów oraz niezaleganie w Urzędzie Skarbowym i ZUSie…”
Dziękuję organizacji Lwice Biznesu a szczególnie Pani Prezes Ilona Joanna Adamska za wspaniałą rekomendację. Treść może zawiera zbyt optymistyczną ocenę osoby i firmy ale uchybienia są zbyt mało znaczące i nie będę ich prostował, ale szczerze wyznam, że to wszystko powoduje u mnie głębokie wzruszenie.
Poniżej cytuję opracowaną przez Redakcję charakterystykę:
„… Biznesmen i filantrop, Współwłaściciel i Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wielobranżowego. Mat-Bud Sp. z o.o. Sp. k. w Rozgartach, które powstało w 1998 roku, Założyciel, Fundator i Przewodniczący Rady Fundacji Jacka Rutkowskiego – Pomagajmy Razem. Charyzmatyczny społecznik działający od wielu lat na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego w środowisku lokalnym, regionalnym i ogólnokrajowym. W swoich akcjach prospołecznych potrafi zjednać i zaangażować ludzi o różnych poglądach politycznych i światopoglądowych. Jego działania pokazują, że można połączyć biznes z działalnością na rzecz drugiego, często skrzywdzonego człowieka. Potrafi, z doskonałymi rezultatami, skupić wobec tej idei znane postaci ze świata polityki, samorządu, działaczy społecznych, sportowych, ludzie kultury z małych i dużych miast oraz środowiska wiejskiego naszego województwa. O skali jego osobistych osiągnięć niech świadczą liczby- w 2005 r. firma Mat-Bud zatrudniała 50 osób, pod koniec 2020 r. 168 pracowników. W 2005 r. firma składała się z trzech oddziałów handlowych i działu hurtu na terenie Gminy Zławieś Wielka. Obecnie firma składała się z 8 oddziałów handlowych od Gdyni do Łodzi, 2 nowoczesnych betoniarni i żwirowni.
Niewątpliwy sukces firmy Mat-Bud jest wynikiem kreatywności p. Jacka Rutkowskiego, który posiada dalekosiężną wizję, ideę i czuje jednocześnie potrzebę ciągłych zmian w zarządzanej firmie. Jego cechy osobowościowe w tym charyzma powodują, iż współpracownicy, partnerzy obdarzają go dużym zaufaniem. Indywidualne podejście do każdego człowieka, problemu, zagadnienia powoduje, iż przyciąga uwagę, rozwija pomysły, realizuje duże projekty zarówno w zakresie firmy jak i we współpracy z partnerami. P. Jacek Rutkowski jest przykładem osoby, która z doskonałym skutkiem łączy wiedzę z praktyką i realiami społeczno-gospodarczymi. Nowo otwarte oddziały zaczęły przynosić spore dochody po niecałym roku po otwarciu. Lata 2016–2018 to okres dynamicznego rozwoju spółki. W tym czasie w Bydgoszczy powstały nowe oddziały spółki o dwukrotnie większym niż dotąd potencjale: zakład produkcyjny, nowa betoniarnia oraz oddział handlowy. Otwarcie na przełomie lat 2017 i 2018 czterech nowych oddziałów w Gdańsku-Kowalach, Gdyni, Łodzi oraz Włocławku w bardzo krótkim czasie podwoiło obroty.
Jacek Rutkowski jest członkiem Rady Programowej Centrum Edukacji Młodzieży im. Ks. J. Popiełuszki w Górsku, wspierającym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Toporzysku, przewodniczącym Komitetu Honorowego Międzyszkolnej Ligi Szachowej „Edukacja przez szachy”.
Firma należy i aktywnie działa w organizacjach biznesowych: Business Centre Club, Pracodawcy Pomorza i Kujaw, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, Pom-Kuj Izba Budownictwa, Sieć Budowlana PL, Izba Przemysłowo Handlowa Woj. Kuj-Pom, Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu, Klub Integracji Europejskiej, Astoria Business Club. Za działalność charytatywną został wyróżniony m.in,: Tytułem „Zasłużony dla Polskiego Budownictwa”, VIP Biznesu, Twarze Biznesu Polskiej Gospodarki, Pierścień Stulecia Niepodległości RP, Tytuł Osobowości Roku 2019 w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna w woj. kujawsko-pomorskim, Osobowość Roku Polski 2019 w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna, Tytuł Biznesmena XXX-lecia Izby Przemysłowo-Handlowej Woj. Kuj-Pom, Tytuł Lidera 30-lecia Wolności RP 2019 przyznany przez Organizatorów Ogólnopolskiego Programu Umacniania Wiarygodności „Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP”, Tytuł Ambasador Akademii Dobrego Stylu 2019, Lider Bezpieczeństwa Narodowego z Buławą Hetmańsk, Tytuł Toruńskiego Anioła przyznany przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Toruniu, Wyróżnienie Florian 2018 w kat. najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca RP, Tytuł Ambasadora Polskiego Czarnego Krzyża, Tytuł Osobowości Roku 2018 Kujaw i Pomorza w kategorii Biznes. ,,Tytuł Biznesmen Roku 2018 przyznany przez Izbę Przemysłowo Handlową Woj. Kujawsko-Pomorskiego, Złoty Medal Akademii przyznany przez Akademię Polskiego Sukcesu, Medal Solidarności Społecznej za działania społeczne i wspierające ideę odpowiedzialności społecznej biznesu, przyznany przez BCC i Fundację Archidiecezji Warszawskiej Pomocy Bezrobotnym i Biednym NADZIEJA, Pierścień Patrioty Amor Patriae Nostra przyznany przez Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego, Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Unitas Durat Palatinaus Cuiaviano-Pomeranienis”- w uznaniu zasług na rzecz województwa Kujawsko-Pomorskiego i jego mieszkańców, Wyróżnienie Florian 2017 w kat. najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca RP, Tytuł Osobowości Roku 2017 w kategorii Biznes, nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2017 w dziedzinie „Gospodarka” za podejmowanie nowych inwestycji, realizację przedsięwzięć zwiększających poziom innowacyjności i konkurencyjności regiony oraz sprzyjających generowaniu nowych miejsc pracy, a także za działalność prospołeczną, Tytuł Biznesmena Roku 2016- przyznany przez Izbę Przemysłowo Handlową Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Firma zarządzana przez Jacka Rutkowskiego uczestniczy w realizacji większości najważniejszych inwestycji w woj. kujawsko-pomorskim, do realizacji których dostarcza materiały budowlane, współpracuje z projektantami, deweloperami, komórkami kosztorysowymi, organizuje szkolenia techniczne, oferuje profesjonalne doradztwo techniczne, jak również pokazy praktyczne na budowach. Obsługę inwestycji ułatwiają również własne środki transportu, które sprawnie dostarczają produkty i surowce na teren budowy.
Przedsiębiorstwo jest liderem w branży, wielokrotnie wyróżnianym w konkursach m.in.: Luksusowa Marka Roku, Najwyższa Jakość Roku, Konsumencki Laur Zaufania, Orzeł Polskiego Budownictwa, Brylant Polskiej Gospodarki 2020, Wiktoria Znak Jakości Przedsiębiorców, Lider Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, Lider w obliczu pandemii, Certyfikat IBK Przedsiębiorstwo Godne Zaufania- Wyróżnienie Konsumenta 2020, Firma Dobrze Widziana – wyróżnienie przyznane przez BCC, Wyróżnienie Orzeł tygodnika „Wprost” regionu kujawsko-pomorskiego w kategorii Lider Biznesu, Wyróżnienie Top Polish Brands magazynu „Ceoworld”, Sponsor 2019 Roku- tytuł przyznany przez Prezydenta Miasta Torunia P. Michała Zaleskiego, Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu 2019, przyznana przez BCC, Diament 30-lecia Polskiej Transformacji dla PW. Mat-Bud przyznany przez Organizatorów Ogólnopolskiego Programu Umacniania Wiarygodności „Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP”, Tytuł Efektywna Firma 2019 przyznany przez Instytut Europejskiego Biznesu, Brylant Polskiej Gospodarki 2019 przyznany przez Instytut Europejskiego Biznesu, Wyróżnienie „Przedsiębiorstwo Fair Play 2019-2018”, Tytuł Symbol Biznesu 2019 w kategorii Rozwój Biznesu- przyznany przez Monitor Biznesy Rzeczpospolitej oraz Monitor Rynkowy Dziennika Gazety Prawnej, Wyróżnienie Forbesa 2019, Tytuł Mecenasa Europejskiego Miasta Sportu Toruń 2019, Rekomendacja od organizacji przedsiębiorców BCC jako rzetelna i wiarygodna firma, przestrzegająca zasady etyki kupieckiej, akceptująca zasady kodeksu honorowego, II miejsce w konkursie Złotej Setki Pomorza i Kujaw pod względem wyników finansowych, Certyfikat Rzetelności Płatniczej 2018, Wyróżnienie „Firma z Otwartym Sercem” przyznany przez Związek Pracodawców „Pracodawcy Pomorza i Kujaw”, Wyróżnienie w plebiscycie Gazele Biznesu 2018-2019, Nominacja do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, Brylant Polskiej Gospodarki w 2017 r. za wzrost wartości firmy o 112% i skuteczną oraz rentowną walkę z zagraniczną konkurencją, , Wyróżnienie Gazele Biznesu 2017 dla najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw, Wyróżnienie Diamenty Forbesa 2018, Wyróżnienie Gepard Biznesu 2019 i 2016.
Link do listy nominowanych panów poniżej:
Rozstrzygnięcie Plebiscytu na Gali 17.06.2021 r. w Warszawski Dom Technika NOT.
Na tym etapie mogę jedynie uchylić rąbka tajemnicy, że w Plebiscycie Czytelników zostałem wybrany na Lwa Biznesu 2021 r. za co serdecznie dziękuję głosującym a najbardziej bardzo wąskiemu gronu osób najbliższych i członków Fundacji.
Szczególnie serdecznie chciałbym pogratulować zwycięstwa w Plebiscycie Czytelników na Lwicę Biznesu 2021 r. Pani Prezes Anna Wochna i żyć jej dalszych sukcesów w biznesie oraz szczęścia w życiu osobistym.
Jacek Rutkowski