XVII Uniwersytecki Koncert Charytatywny „Jesteśmy razem” na rzecz rehabilitacji dr hab. Piotra Skrzypczaka

W dniu 8.12.2018 r. w Auli UMK w Toruniu uczestniczyłem w XVII Uniwersyteckim Koncercie Charytatywnym „Jesteśmy razem” na rzecz rehabilitacji dr hab. Piotra Skrzypczaka. Jak zwykle było wiele wybitnych osobistości z kręgów dyplomacji, polityki, nauki i biznesu oraz świata kultury. Pozwolę sobie ich nie wymieniać aby kogoś nie pominąć. Jak zwykle największe wrażenie zrobił na mnie Pan Profesor Włodzimierz Karaszewski ( wielki szacunek dla niego ). Alosza Awdiejew z zespołem nieprzerwanie bawił wszystkich legendarnymi utworami przeplatanymi opowieściami i żartami, którym ciągle towarzyszył gromki śmiech i burzliwe oklaski. Nasz szacowny aktor, muzyk Krzysztof Zaremba zakończył część artystyczną nutkami Świąt Bożego Narodzenia. Był oczywiście bankiet, koncert prowadziła perfekcyjnie Marzena Słupkowska. Brawo dla wszystkich artystów i organizatorów.
Na koniec pozostawiłem część Koncertu moim zdaniem najważniejszą licytacje na rzecz Piotr Skrzypczak, pierwszy raz w historii pracownika naukowego UMK.
Było sporo ofiarowanych drogocennych dzieł na aukcji poczynając od akwareli pana Prezydenta RP Andrzeja Duty, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Pana Mikołaj Bogdanowicz, Pana Marszałka Piotra Całbeckiego, Przewodniczącego Sejmiku Pana Ryszarda Bobera, Prezydenta Torunia Michał Zaleski, JM Rektora UMK. Ja również jako Prezes Zarządu MAT BUD Materiały Budowlane ofiarowałem piękny linoryt znanego artysty byłego Dziekana Wydz. Sztuk Pięknych UMK Profesora Piotra Klugowskiego Panorama Torunia z Katedrą Świętych Janów. Gratuluję i dziękuję Prezesowi Zarządu Firmy ALTOM Fabryka Okien – okna, drzwi, fasady z PCV i aluminium za tak szczodrą licytację. Moje  też było wrażliwe ale i oko artysty wrażliwe wylicytowałem dwa piękne witraże Marszałka Józefa Piłsudskiego i Herbu Województwa Kujawsko-Pomorskiego jako dary Pana Marszałka Piotr Całbecki i Przewodniczącego Sejmiku Ryszard Bober. Dziękuję Panom i chciałbym dodać, że popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego- manufakturę Centrum Edukacji Młodzieży im ks.J.Popiełuszki w Górsku Paweł Nowogórski jako dodatkowy przedmiot do daru Pana Marszałka z wiadomych względów ( jestem współtwórcą) pozostawiłem dalej do licytacji. Ponadto w emocjonujący sposób stałem się zdobywcą Złotego Serduszka nr 64 WOŚP z 2003 r. , o które dzielnie walczyłem z darczyńcą Panem Konsulem Honorowym Litwy Jerzym Bańkowskim.
Jak zwykle była to przepiękna i empatyczny impreza. Dziękuję wszystkim za udział i wyrozumiałość wobec mojego.

Prezes Zarządu PW. Mat-Bud Jacek Rutkowski